12 тис домогосподарств в Україні вже інвестували 240 млн євро у сонячну енергетику!


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

  • Станом на 01.07.2019 в Україні нараховується вже близько 12 тис. сімей, які використовують сонячні електростанції загальною потужністю близько 280 МВт.
  • Для порівняння на кінець 3-го кварталу 2015 р. було лише 130 таких родин.
  • Обсяг інвестицій домогосподарств у 280 МВт СЕС сягнув понад 240 млн євро!

Нагадаємо, на початку цього року за підсумками Українсько-норвезького ділового форуму були підписані попередні контракти орієнтовно на  1,5 млрд доларів США, з них близько 1 млрд доларів – це інвестиції у відновлювальну енергетику.

Нині українські родини продовжують активно переходити на «чисту» електроенергію. Про це повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

«Так, у II кварталі ц. р. ще понад 3 тис. домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю більше 85 МВт. Це у понад 2 рази більше, ніж за I квартал цього року (1400 родин)», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Читайте також:

ТОП-3 області, де встановлено найбільше СЕС у домогосподарствах:

  • понад 1500 (≈ 40 МВ) – Дніпропетровська;
  • більше 1200 (≈ 33 МВт) – Тернопільська;
  • понад 1000 (≈ 20 МВт) – Київська (із м. Київ).
  • Таке стрімке зростання попиту на сонячні панелі спостерігається після розробки спільно із Держенергоефективності та прийняття Парламентом у 2015 р. Закону №514-VIII щодо запровадження «зеленого» тарифу для СЕСд потужністю до 30 кВт із прив’язкою до курсу євро.
  • Крім цього, законопроектом № 10357, прийнятим Парламентом 11 липня ц.р., врегульовано питання розміщення СЕСд потужністю до 30 кВт на розсуд власника (на даху або на землі).

Враховуючи, що в Україні налічується 6,5 млн домогосподарств, потенціал для ринку використання сонячних панелей – значний.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *