Зручні і неймовірно ефективні ПЗРК Stinger вже в Україні. Дякуємо, Литва!


З Литви до України прибули переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger.

Сьогодні літак Повітряних сил Угорщини завантажили в Литві та прямим перельотом він доставив вантаж з засобами протиповітряної оборони в Україну.

Про це інформує Мілітарний.

Ця підтримка надається після того, як уряд США схвалив передачу обладнання, виробленого в США, до третьої країни.

«У цьому ж вантажі Україні дарують комплекти литовських бронежилетів», – написали у пресрелізі литовського оборонного відомства.

21 січня з’явилось офіційне підтвердження, що до України з Латвії та Литви надійдуть переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger американського виробництва.

Також з Естонії до нашої держави прибудуть протитанкові комплекси Javelin.

Нагадуємо:

У січні повідомлялось, Сполучені Штати схвалили дозвіл країнам Балтії на поставки американського озброєння до України.

Запити від Латвії, Естонії та Литви надійшли до Держдепу протягом останніх тижнів, відповідно до правил експортного контролю, з проханням дозволити передачу Україні американського озброєння, яке раніше вони отримали від США.

Останній із трьох запитів був схвалений у середу, 19 січня після того, як був отриманий напередодні ввечері.

Наприкінці грудня стало відомо, що Естонія має намір надати Україні протитанкове озброєння, ракети Javelin та фінські 122-міліметрові гаубиці. Перед прийняттям остаточного рішення було необхідно отримати дозвіл від країни походження ракет – США, а також від колишніх власників гаубиць – Фінляндії та Німеччини. 6 січня цього року, міністр оборони Латвії повідомив, що його країна відправить зброю та техніку до України. Це відбулося після зустрічі з послом України в Латвії Олександром Міщенком.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *