Зроблено в Україні: ЗСУ отримали сучасний інструмент ситуаційної обізнаності на полі бою за стандартами НАТО


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Українська армія отримала сучасний інструмент ситуаційної обізнаності на полі бою.

Військові фахівці зі складу української делегації від військ зв’язку Збройних Сил України (J6) на міжнародних навчаннях НАТО CWIX-2019, які відбулися у м. Бидгощ (Польща) підтвердили взаємосумісність «Інтеграційної платформи «Дельта» Збройних Сил України» з аналогічними системами країн Альянсу, повідомляє Армія Inform.

Із 2016 року в Україні почали розробку прототипів програмного забезпечення, яке покращило б ситуаційну обізнаність на полі бою.

Три роки тому Верховному Головнокомандувачу і начальнику Генерального штабу ЗСУ показали прототип інформаційної системи, функція якої – об’єднання різних інформсистем за єдиним протоколом обміну для забезпечення ситуаційної обізнаності за стандартами НАТО. Після успішної демонстрації прототипу командуванню частини поставлено завдання продовжити розробку.

Вже 2017-го прототип системи, що отримав назву «Дельта», розпочав тестову експлуатацію в районі проведення АТО задля отримання відгуку користувачів та оцінки ефективності її застосування.

Однією з основних вимог до системи було не лише підтримання ситуаційної обізнаності й інтеграція інших інформсистем або сенсорів, а й упровадження стандартів НАТО для майбутньої сумісності з аналогічними системами Альянсу.

На той час керівництво Збройних Сил України та військ зв’язку активно взаємодіяли з трастовим фондом НАТО (NATO – Ukraine C4 Knowledge Sharing Project), мета якого – ознайомлення українських фахівців із стандартами і концепціями Альянсу. Керівництво фонду допомогло консультаціями фахівців робочої групи MIP (Multilateral Interoperability Program), що відповідає за розробку протоколів інформаційного обміну між системами забезпечення ситуаційної обізнаності.

Отримавши достатньо досвіду від тестової експлуатації та беручи за основу найновішу версію протоколу обміну даними MIP4-IES, фахівці А2724 розпочали реалізацію нової версії системи. Зауважимо, що покращення «Дельти» тривало через постійні випробування та застосування під час військових навчань, зокрема міжнародних (Sea Breeze та Rapid Trident).

Щоразу система отримувала гарні відгуки від наших військових та їхніх закордонних колег.

І ось після кількох років наполегливої роботи відбулася знакова подія. Із 18 до 22 червня фахівці військової частини А2724 у складі делегації від військ зв’язку Збройних Сил України (J6) на міжнародних навчаннях НАТО CWIX у Польщі тестували Інтеграційну платформу «Дельта» на предмет взаємосумісності з такими ж системами Альянсу за найсучаснішим протоколом MIP4-IES.

Наразі лише 7 із 28 натовських країн втілили цей протокол і можуть використовувати всі його переваги.

І тепер, після успішного тестування, Україна увійшла до числа тих держав, які підтвердили наявність спроможності обміну ситуаційною інформацією з використанням сучасного військового протоколу обміну. Це також надає нашій країні можливість автоматично обмінюватися інформацією з країнами-членами НАТО під час спільних навчань та місій.

Війська зв’язку довели, що можуть створювати продукт, який відповідає стандартам НАТО. А Україна підтвердила здатність бути гідним членом Альянсу, зокрема, в царині інформаційних технологій.

Об'єднані сили здатні виявляти та уражати ворожі цілі в режимі он-лайн#ООС #операція_ОС В Об'єднаних силах ведеться активна робота з удосконалення системи розвідки, зокрема щодо оснащення підрозділів сучасними технічними рішеннями та автоматизованими системами управління.Зокрема, за ініціативи Командувача об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, в районі проведення операції триває практичне впровадження інтеграційної платформи «ДЕЛЬТА», яка дозволяє значно вдосконалити процеси загальновійськового планування та управління. Перевагою нової платформи є застосування єдиного протоколу інформаційного обміну, який впроваджено в країнах-членах НАТО.За допомогою цієї системи військовослужбовці, які ведуть розвідку, наносять на електронну мапу об'єкти ворога – від вогневих засобів до пунктів управління. Враховується інформація не лише від наземних підрозділів, а й з безпілотних літальних апаратів, станцій радіоелектронної розвідки. Вся інформація замикається на єдину платформу, після чого є доступною командирам усіх ланок – від командиру взводу до Командувача об'єднаних сил.Впровадження системи дозволяє приймати управлінські рішення з урахуванням актуальної обстановки в районі загострення, оперативно та адекватно реагувати на будь-яку активність ворога. На сьогодні інтеграційна платформа «ДЕЛЬТА» взята на озброєння більшістю бойових підрозділів Об'єднаних сил.Рухаємось далі!Ми Об'єднані та сильні!Слава Україні!

Posted by Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation on Friday, April 26, 2019

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *