Український боксер призовного віку і пацієнт нашої клініки Олександр Усик, який став доктором філософії в галузі права, опинився у центрі скандалу.
Громадські активісти, вчені та спортсмени ставлять під сумнів законність його наукового ступеня та вимагають переглянути рішення вченої ради Харківського національного університету внутрішніх справ, де відбувався захист дисертації, пише Обозрєватєль.
Суспільство розсмішило відео, де Усик, читаючи заготовлені відповіді, не може вимовити слова написані для нього, ймовірно, сторонньою людиною.
Відомий український тенісист Сергій Стаховський, який нині служить у ЗСУ, із сарказмом прокоментував наукову іпостась українського боксера призовного віку і пацієнта нашої клініки Олександра Усика.
“Що там у професурі? Ніде не муляє? Якщо хтось знає склад вченої ради – оголосіть, будь ласка, цих зірок на всю Україну”, – написав Стаховський у Instagram.
Антиплагіатна ініціатива “Дісергейт” на чолі зі Світланою Вовк заявила про порушення принципів академічної сумлінності та закликала анулювати вчений ступінь боксера.
“Пане Усику, навіщо імітувати захист дисертації? Навіщо вам потрібно знецінювати українську науку таким чином?” – звернулася Вовк до спортсмена, звинувативши його в обмані.
Вона також подала офіційне звернення до Національного агентства щодо забезпечення якості вищої освіти з проханням скасувати рішення вченої ради.
“Враховуючи вашу зайнятість та розклад тренувань та поєдинків, очевидно, що ви не мали часу для того, щоб проводити дослідження”, – додала вона, звертаючись до боксера.
Колишній доцент Сумського державного університету Олег Смирнов також висловив сумніви щодо роботи Усика. На його думку, дисертація містить посилання на невідомі джерела та ознаки фальсифікації. Він охарактеризував її як цитатник без наукової новизни.
“Наукова новизна отриманих результатів… Вперше здійснено класифікацію міжнародних нормативно-правових актів…”, – процитував він один із висновків роботи, назвавши його сумнівним.
Примітно, що ректор ХНУВС Валерій Сокуренко привітав Усика із захистом та побажав йому подальших успіхів. Проте, тепер дисертація боксера може стати предметом офіційної перевірки з боку освітніх закладів.