“Зменшення мобілізаційного віку – ми до цього прийдемо. Питання з 18-ти чи з 20-ти років – це вже інше питання” – Муженко


Віктор Муженко, головнокомандувач ЗСУ часів президенства Петра Порошенка у 2014–2019 роках, у великому інтерв’ю для Радіо Свобода ділиться своїм баченням ситуації на фронтах.

Зменшення мобілізаційного віку – ми до цього прийдемо. Питання з 18-ти чи з 20-ти років – це вже інше питання

– Прийдемо?

– На жаль. Це моя думка. На жаль, це так. Ми до цього прийдемо. Питання з 18-ти чи з 20-ти років – це вже інше питання. Питання, якщо не будуть змінені підходи, наприклад, залучення представників силових структур, частини тих людей, які є військовозобов’язаними, а вже є, припустимо, пенсіонерами силових структур, можливість ротації в цих структурах з тим, щоб більш молодих, більш енергійних і більш придатних відправити в бойові військові частини, тоді це питання, можливо, буде вирішене або, скажімо так, на певний період відтягнуте. А я думаю, що об’єктивно ми до цього можемо прийти.

За 2024 рік чисельність ЗСУ зросла на 2%. Тільки на 2%!

– Є такий вираз: перемоги ніколи не буде при обмеженому підході до мобілізації (і там мова йде про молодих або старшого віку, тобто які вікові категорії там утворюються), а тільки жорсткий і дуже серйозний облік персонально кожної людини може врятувати цю ситуацію. Так і у нас така ситуація. Ми повинні розуміти, де в нас є внутрішні резерви ЗСУ. Такі заходи проводяться. От крайня цифра тут прозвучала, що скорочені органи управління, 10 тисяч людей з органів військового управління пішли на посилення бойових військових частин, відповідних штабів і таке інше. 10 тисяч. І за 2024 рік (є теж один такий кількісний показник) чисельність ЗСУ зросла на 2%. Нас 2%, по-моєму, не зовсім влаштовує. Ось всіма цими заходами, які зараз проводяться, чисельність ЗСУ піднялася тільки на 2%!

Про встановлення чітких термінів служби

Зараз не можемо забезпечити навіть об’єктивне зменшення чисельності особового складу.

– Теоретично така можливість є. А практично її на сьогодні не існує. Чому? Тому що, якщо нам (це безвідносно, просто відносні показники) потрібно призвати щомісяця 30 тисяч для поповнення втрат, поповнення тих частин, які виконують завдання, і для можливого формування додаткових військових частин, частин резерву, а ми призиваємо в 2 рази менше, 15 тисяч або навіть 20 тисяч, то це говорить про те, що ми не зможемо ніколи забезпечити таку ротацію, що відслужив, а на їх місце скільки звільнилося, стільки має прийти. А ми зараз не можемо навіть забезпечити об’єктивне зменшення чисельності особового складу. Я маю на увазі поранені, загиблі, хворі і таке інше.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *