Життя на руїнах: Історія харків’янина, який живе у зруйнованому рашистами будинку


Харків – це місто, яке призвичаїлось до життя в, здається, неможливих умовах. Харків’яни звиклись з обстрілами і радіють тому, що їхнє рідне місто уникнуло окупації російськими фашистами. Сюди стікаються українці з окупованих територій, які теж вважають, що краще так, ніж під рашистами. Місцеві мешканці розповідають, що здаються квартири навіть у районі Салтівки, яка найбільше страждає від обстрілів російських виродків, і тут поселяються ті українці, які біжать з міст і сіл, куди прийшли москвинські загарбники. Проте життя тут зовсім не легке.

Журналісти “5 каналу” побували в гостях, якщо можна так сказати, у харків’янина і розповіли про його жахливий побут.

Без світла, води та газу. Понад пів року харків’янин живе у напівзруйнованій багатоповерхівці у мікрорайоні Північна Салтівка, який найбільше обстрілювали росіяни. За цей час чоловік організував свій побут – воду носить із джерела, їжу підігріває на газових балончиках. Від початку повномасштабного вторгнення чоловік устиг пожити у підземці та гуртожитку, який запропонувала міська влада. Та все одно повернувся додому. Сподівається, його багатоповерхівку врешті відновлять.

До джерела на Північній Салтівці Олексій Єфімов ходить раз на кілька днів. У його будинку немає комунікацій, тож це єдина можливість запастися водою. Будинок Олексія – на першій лінії. З шести під’їздів – жодного вцілілого. Були прямі влучання ворожих снарядів та пожежі.

Бомбити мікрорайон рашисти почали у перший же день повномасштабної війни. А наступ ворожої армії Олексій спостерігав з власного вікна.

Олексій проводить екскурсію власним під’їздом. Усюди сліди кіптяви, пошкоджені двері ліфта. В сусідів з 7-го поверху замість квартири – згарище.

За понад рік війни Олексій пожив три місяці у метро. Згодом скористався пропозицією від міської влади і ненадовго перебрався до гуртожитку. Та врешті повернувся до власної квартири. Тут затишніше, каже пенсіонер.

“Живу вже рік у такому стані – буває настрій пригнічений. У метро валяюся, вночі піднімаюся, сльози котяться, плачу в прямому розумінні, я не знав, що робити. Руки тоді опустилися. А потім якось узяв себе у руки, думаю, жити треба, життя продовжується”, – розповідає чоловік.

Помешкання Олексія, на перший погляд, не дуже пошкоджене. Але через авіаційну бомбу, яка розірвалася на дворі, основні стіни під’їзду вигнулися. У квартирі немає вікон, усюди – протяги.

Саме тут Олексій розігріває отриманий від волонтерів обід або готує чай. Каже: зазвичай їсть раз на день.

У будинку, де мешкає Олексій, немає ані світла, ані газу, ані води. У 9-поверхівці, крім чоловіка, по сусідству мешкає ще одна жінка.

У міській раді кажуть: торік у Харкові відновили дві сотні багатоповерхівок за кошти місцевого та державного бюджетів. У профільному департаменті продовжують працювати над проєктом відновлення Північної Салтівки. Кажуть: у пріоритеті – житлові будинки.

“Повинна бути доцільність. Перш за все це фінанси, це конструктив будинку, це новітні технології енергозбереження, автономного водопостачання, автономного теплопостачання і це забудова, і коли усі ці складові складаються як пазли і ми бачимо – доцільно чи недоцільно і це вирішує експерт”, – пояснив міський голова Харкова Ігор Терехов.

У будинку, де живе Олексій, вже працює експертна комісія. Від її висновків і залежатиме, відновлять будинок чи зруйнують.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *