Жуков: «Катафалком» і «М’ясником» його називали бійці. Радянська пропаганда зробила з нього забронзовілого ідола


Джерело: Український інститут національної пам’яті .

Радянська пропаганда перетворила його на забронзовілого ідола тоталітарної військової машини. А рядові бійці його називали «Катафалком» і «М’ясником». Одна із серій проєкту «Війна і міф» деконструює радянський наратив про Георгія Жукова, як, «Маршала Перемоги».Сьогодні, на передодні побєдобєсія, хочемо нагадати наше відео про цю особу. Адже Жуков – яскрава ілюстрація брехливості та штучності тоталітарного режиму, спадкоємцем якого є путін.

❗️ Акцентуємо, Георгій Жуков — постать неоднозначна і міфологізована. Культ його особи, який створили в СРСР і який продовжується в сучасній росії, далекий від історичної правди. А самого полководця перетворено з живої людини на яскравий ярлик, який і нині використовують у політичних цілях.

❗️ Пам’ятайте, що перемозі над нацизмом ми завдячуємо мільйонам солдат й офіцерів. Неетично нівелювати їхню жертву та їхній внесок і пов’язувати перемогу з якимось одним ім’ям.Виробництво: Prosto production Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Антон Дробович, Аліна Карбан, Максим Майоров, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме: міф «Жуков – Маршал Перемоги» (автор – Ростислав Пилявець).

#ДругаСвітоваВійна#ВійнаіМіф

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *