Зеленський не виконав обіцянку за місяць збудувати міст у Станиці Луганській. Бойовики продовжують саботувати початок ремонту


Українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) повідомляє, що адміністрація непідконтрольних уряду окремих районів Луганської області продовжує саботувати початок ремонтно-відновлювальних робіт зруйнованого мосту на лінії розмежування біля смт Станиця Луганська, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“31 серпня 2019 року, окупаційна адміністрація відмовила в доступі до зруйнованої частини мосту, на ділянці розведення №1 Станиця Луганська, представникам «Укртрансмосту». У зв’язку з цими обставинами представники «Укртрансмосту» змушені були покинути ділянку розведення №1, не провівши вивчення ділянки зруйнованого мосту для визначення обсягів проведення подальших відновлювальних робіт”, – йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінці Операції Об’єднаних сил в соцмережі Facebook у неділю.

“Представниками української сторони СЦКК о 09.30-10.15 год. 01.09.2019 року було проведено зустріч з дзеркальними патрулями СММ ОБСЄ, продемонстровано готовність наших розрахунків до проведення робіт по обстеженню ділянки місцевості біля мосту, розбирання та розчищення завалів зруйнованої частини мосту. Через СММ ОБСЄ до НЗФ РФ було доведено нашу готовність до проведення робіт, на що була отримана відмова, щодо гарантій безпеки та відмова їх забезпечити, пояснюючи відсутність детального плану відновлювальних робіт“, – йдеться в повідомленні.

Українська сторона СКЦЦ розцінює такі дії, як чергове свідчення цілеспрямованого недотримання незаконними збройними формуваннями своїх зобов’язань, пов’язаних з відновленням інфраструктури у зазначеному районі.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у рамках робочої поїздки до Луганської області 7 липня відвідав смт Станиця Луганська і заявив, що міст у Станиці Луганській можна відновити упродовж місяця.

«Нам нічого не треба від тієї сторони. Ми готові. У нас є гроші – і в бюджеті, і є пропозиції від наших європейських партнерів, – заявив він.

За його словами, якщо представники угруповання «ЛНР» не виконають демонтаж, українська сторона почне будівництво самостійно за участі цивільних робітників.

«Але для того, щоб збудувати міст, потрібно, щоб та сторона демонтувала бетонні укріплення. Вони сказали на останньому Мінську, що їм на це технічно потрібно 8−10 днів. Ми готові до демонтажу дуже швидко, ми готові це зробити за 2−3 доби, але це паралельний процес.

Ось про що домовилися сторони.

Моя пропозиція після того, що я там побачив, ми будемо недовго чекати, в нас немає часу. Ми будемо чекати тиждень, максимум 8 днів, якщо ми не побачимо демонтажу з того боку, ми почнемо будувати міст.

Думаю, ми до цього готові. Цивільні люди можуть будувати, військові не мають права. У нас є ідея, як це дуже швидко зробити. Ми пообіцяли людям, що протягом місяця ми збудуємо й вирішимо це питання», — запевнив Зеленський.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *