Зеленського і його 95-го кварталу в цьому списку немає: Хто допомагає впоратися з коронавірусом


Як в Україні великий бізнес і забезпечені українці відреагували на загрози та запровадження особливих заходів протидії поширенню COVID-19.

Багато компаній, бізнесменів, артистів, блогерів виділило гроші для підтримки лікарів та медичних закладів, закупило обладнання та засоби індивідуального захисту.

Блогери та представники шоу-бізнесу з політиками виділили особисті кошти на придбання медобладнання для українських лікарень, відкрили доступ до платних освітніх платформ і тимчасово ввели безкоштовну доставку медикаментів та харчових продуктів для літніх людей.

Корпорація Roshen

Кондитерська корпорація Roshen закупила 10 тис. комплектів костюмів індивідуального захисту для медпрацівників.

Благодійний Фонд Петра Порошенка

Профінансував відновлення десяти апаратів штучної вентиляції легенів для Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги. Фонд також закупив реанімаційні комплекти, які найближчим часом відправлять до обласних центрів.

SkyUр

Єдиний авіаперевізник, який в кінці лютого погодився вивезти з китайського Вуханя в Україну 49 наших громадян і 35 іноземців, в той час, як Вухань був епіцентром епідемії коронавірусу.

Рінат Ахметов

Фонд Ріната Ахметова оголосив про закупівлю аналізатора проб у комплекті з тест-картриджами для медичних закладів Маріуполя (Донецька область) та інших регіонів країни. Це обладнання призначено для визначення в лабораторних умовах нового коронавірусу COVID-19. Окрім того, Фонд передав МОЗ дві партії апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) шведського виробництва, кисневі концентратори, одноразові костюми біозахисту для дітей та дорослих, захисні маски й окуляри.

Також Ахметов спрямує 300 млн грн на боротьбу з коронавірусом. За даними пресслужби бізнесмена, він закупить ще 300 тис. експрес-тестів на коронавірус для всієї країни. У найкоротші строки їх передадуть у стабілізаційний фонд, ініційований президентом України. Крім того, додатково буде придбано щонайменше 200 апаратів ШВЛ, необхідні для врятування життя людей, та інше обладнання.

Олександр Ярославський

Президент групи DCH Олександр Ярославський очолив антикризовий штаб, який займеться пошуком позабюджетних коштів на фінансування заходів щодо протидії поширенню коронавірусу в Харкові. Він повідомив, що його друг, власник компанії Alibaba, Джек Ма виділив Україні тест-системи на 1 млн осіб загальною вартістю $80 млн. По них у Китай вирушить президентський борт. За словами Ярославського, тести на 200 тис. осіб залишаться в Харківській області.

“На національну програму, яку вчора озвучив президент, – на медицину, на людей старшого віку – я дав учора $2 млн. Сьогодні на харківську регіональну програму виділив ще $1 млн. Треба буде більше – дам більше. Це час, коли потрібно думати не тільки про себе”, – зазначив Ярославський.

Сім’я Пінчуків

Благодійні фонди Віктора Пінчука та Олени Пінчук передадуть у лікарні України 10 апаратів ШВЛ на $460 тис. Обладнання вже в Україні й найближчими днями буде встановлено. По одному апарату отримають лікарні у Волинській, Донецькій, Закарпатській, Львівській, Луганській, Одеській та Чернівецькій областях, три апарати – лікарні в Києві.

Компанія “Інтерпайп” та інвестиційно-консалтингова група EastOne, чиїми акціонерами є Олена та Віктор Пінчуки виділили $2 млн на експрес-тести на коронавірус.

Також компанія “Інтепайп” заявила, що спрямує зекономлені завдяки “податковим канікулам” 35 млн грн на антикризову програму з боротьби з коронавірусом.

Туроператор Join UP!

Продовжив термін перебування туристів, які минулого тижня перебували на відпочинку на курортах Єгипту Шарм-ель-Шейх і Хургада, і які не встигли повернутися в Україну до 17 березня, коли закрилося авіасполучення. Кожному відпочиваючому коштом туроператора буде сплачено перебування і харчування в тих же готелях.

Сільпо

Пропонує роботу для “бариста (і не тільки), які через карантин залишилися без роботи”. Так, все ті, хто залишився без роботи можуть надати свої контакти за цим посиланням. Далі буде сформований список і розісланий HR “Сільпо”. Це може бути робота кур’єром (на цю частину зараз велике навантаження), продавцем, касиром і можливо співробітником колл-центру. Це стосується всіх міст, де є магазини “Сільпо”.

Біофарма

Компанії закупила обладнання на 5 млн грн. у міську інфекційну лікарню купили два апарати ШВЛ, мікроскопи та інше. Крім того, компанія виділяє 500 000 грн підтримки пенсіонерам, щотижня.

Партія Європейська Солідарність

Політсила п’ятого Президента Петра Порошенка створила сайт волонтерської допомоги для пенсіонерів та одиноких українців, які не в змозі самі сходити за продуктами або ліками. Зараз на платформі зареєструвалося майже 2000 волонтерів.

Мережа “Епіцентр”

Мережа “Епіцентр” заявила, що передасть 1% обігу на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту, а також планує закупити 100 апаратів ШВЛ для лікарень Києва та інших міст України.

“Ми розраховуємо щомісяця направляти на допомогу країні 40–50 млн грн для закупівлі медичного обладнання, масок, дезінфекційних засобів і засобів захисту”, — сказав генеральний директор ТОВ “Епіцентр К” Петро Михайлишин.

Monobank

Співзасновник Monobank Олег Гороховський 13 березня у Facebook заявив, що всім клієнтам банку під’єднано тимчасовий кешбек у розмірі 20% від вартості придбання на оплату у PlayStation Store, Xbox | Microsoft Store, Netflix, Megogo, Pornhub, Brazzers, AppStore і Google Play.

“Ненудної вам самоізоляції!” – підсумував Гороховський.

Окрім того, Гороховський оголосив збір коштів для придбання апаратів ШВЛ. Заклик підтримали його партнер Вадим Ковальов, бізнесмени Євген Черняк (“Хортиця”), Андрій Пишний (“Ощадбанк”), Володимир Яценко (Monobank), Тимур Новіков, Роман Скудар, Андрій Федорів, Артур Міхно та Андрій Боровик (Work.ua), Альона Дегрик (LeoGaming). Вони зібрали гроші на придбання дев’яти апаратів штучної вентиляції легенів. А також закупили експрес-тести для діагностики коронавірусу й замовили 100 тис. масок для літніх людей.

“Нова пошта”

Керівник “Нової пошти” Володимир Поперешнюк за два дні після введення карантину на своїй сторінці у Facebook повідомив, що підприємство виділить 25 млн грн на закупівлю обладнання та засобів особистого захисту для лікарень Полтавської області.

Першу частину допомоги вже закуплено, її відправлення заплановано на середу, 18 березня. Це мобільний рентгенографічний апарат УЗД, біохімічний аналізатор, діагностичні набори, апарати ШВЛ та інше обладнання.

Костянтин Жеваго

Заклик “Нової пошти” підтримав бізнесмен Костянтин Жеваго, якому належать футбольний клуб “Ворскла” та гірничорудна компанія Ferrexpo. Він обіцяє виділити “велику суму грошей” медустановам Полтавської області.

“Усередині групи компаній Ferrexpo існує домовленість про територіальний розподіл надання допомоги з акцентами на містах Полтава, Кременчук та Горішні Плавні. ФК “Ворскла” акцентовано опікуватиметься потребами Полтавської обласної інфекційної лікарні та закликає долучитися усіх небайдужих громадян до підтримки цієї ініціативи”, – заявив віцепрезидент ФК “Ворскла” Олег Лисак.

Родина Жебрівських

“Благодійний фонд родини Жебрівських” виділив 10 млн грн на протидію поширенню коронавірусу. Ці кошти витратять на закупівлю апаратів ШВЛ, експрес-тестів, захисних костюмів і масок, дезінфекційних розчинів для потреб лікарні.

“Свідомі підприємці сьогодні повинні думати не про прибуток, а про соціальну відповідальність”, – заявила голова наглядової ради ПАТ “Фармак” Філя Жебрівська.

Лев Жиденко й Полтавська асоціація бізнесу

Власник мережі магазинів “Аврора” Лев Жиденко повідомив, що виділив 7,7 млн грн на закупівлю медичного обладнання для лікарень Полтавської області. А члени Полтавської асоціації бізнесу профінансували закупівлю трьох апаратів ШВЛ на 1,5 млн грн.

“Шукаємо такі дефіцитні варіанти поставок. У першу чергу на апарати штучної вентиляції легенів та на експрес-тести. Разом з іншими бізнесменами з Полтавської асоціації бізнесу вже дещо знайшли й оплатили. Шукаємо далі”, – написав Жиденко.

“ПриватБанк”

“ПриватБанк” на офіційному сайті відзвітував про передання в лікарні Києва, Одеси й Лисичанська чотирьох апаратів для штучної вентиляції легенів (ШВЛ), придбаних коштом банку і пожертвувань клієнтів.

“Ензим” і “Кормотех”

Компанії “Ензим” і “Кормотех” куплять медикаментів та обладнання для лікарень Львова на 4 млн грн.

“Ми із сестрою Оленою Вовк долучаємося до ініціативи допомогти лікарняним закладам регіону, у якому працюють наші компанії “Кормотех” і “Ензим” у боротьбі з Covid-19. У наступні дні ми закупимо медичні матеріали та обладнання на суму 4 млн грн для кількох лікарень Львова. Закликаємо підприємців у всіх містах долучитися!”, – написав на своїй сторінці у Facebook власник компанії “Кормотех” Ростислав Вовк.

Святослав Вакарчук

Лідер групи “Океан Ельзи”, народний депутат від партії “Голос” Святослав Вакарчук заявив, що передасть 1 млн грн на придбання медобладнання, яке буде встановлено в лікарнях Львівської та Одеської областей.

“Дарниця” й Zagoriy Foundation

Фармацевтична компанія “Дарниця” та благодійний фонд Zagoriy Foundation передають Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги три апарати штучної вентиляції легенів Vela американської компанії Viasys.

“Ми взяли до уваги досвід інших країн у боротьбі з епідемією і діємо на випередження. Новий вірус COVID-19 призводить до швидкого переповнення реанімацій і лікарень у країнах, де фіксують пік епідемії. За таких умов кожен апарат штучної вентиляції легенів у медичних установах України – це врятовані життя”, – заявив голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

Максим Степанов

Ексголова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов повідомив 17 березня у своєму Facebook, що купив для Одеської інфекційної лікарні апарат штучної вентиляції легенів.

“Друзі, не проходимо повз. Прохання до всіх, у кого є фінансова можливість або вихід на виробників чи постачальників, приєднуйтеся. Допомагаймо одне одному. Урятувати ситуацію зможемо тільки разом”, – закликав він.

Мирон Маркевич

Український футболіст і тренер Мирон Маркевич надав фінансову допомогу Київському військовому госпіталю. На виділені кошти придбали ультразвуковий апарат для очищення ран і медикаменти.

“Мирон Богданович Маркевич – реальна людина-легенда, безмежно шанований фахівець. Батько! Зв’язався зі мною безпосередньо за старою дружбою. Запитав, що потрібно Київському військовому госпіталю. Я зістикований із першими, головними й компетентними, і практично відразу госпіталь на виділені МБМ кошти закупив потрібне й важливе”, – розповів у своєму Facebook автогонщик і волонтер Олексій Мочанов.

Юрій Сапронов

Харківський бізнесмен Юрій Сапронов вирішив надати адресну допомогу самотнім літнім людям, старшим за 70 років, які живуть у селищі П’ятихатки (Київський район Харкова).

“Я хочу максимально закрити їхні потреби в усьому – приносити їм гарячі обіди, свіжий хліб, мило, туалетний папір, крупи. Безкоштовно. Виконувати їхні доручення щодо побутових платежів, купувати за їхнім списком те, що їм необхідно. Дати їм можливість не виходити в місця великого скупчення людей”, – написав Сапронов у своєму Facebook.

UFuture

UFuture (інвесткомпанія, яка керує UNITCity) придбала для однієї з лікарень Києва два апарати вентиляції легенів і всі матеріали для їх функціонування.

Депутат Андрій Холодов

Народний депутат від фракції “Слуга народу”, заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Холодов придбав для обласної лікарні Чернівців апарат ШВЛ.

“Україна на порозі пандемії, і далі кількість випадків захворювання буде зростати. Закликаю всіх підприємців, хто має можливість допомогти місцевим лікарням – фінансово та забезпеченням, – зробити це саме зараз”, – написав депутат.

Депутат Ігор Кононенко

Бізнесмен і народний депутат VIII скликання Ігор Кононенко вирішив узяти під патронат Обухівську й Васильківську районні лікарні. Для них закуплять газово-електролітний аналізатор, пульсоксиметри та кисневі концентратори.

Депутат Вадим Столар

“Народний депутат, голова київської організації “Опозиційна платформа – За життя” Вадим Столар надав Олександрівській лікарні понад 800 захисних комбінезонів і приблизно 500 респіраторів”, – розповіла у своєму Facebook журналістка та телеведуча Наташа Влащенко.

Kuznya Delivery

Керівник сервісу кур’єрської доставки Kuznya Delivery у Вараші Рівненської області Дмитро Бенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що на час карантину компанія безкоштовно доставлятиме медикаменти та харчові продукти літнім людям, які проживають у цьому місті.

Ярослава Гресь та Андрій Федорів

Керівниця української компанії Gres Todorchuk PR Ярослава Гресь та її чоловік, засновник маркетингового агентства Fedoriv також долучилися до благодійного марафону. Гресь 16 березня опублікувала у Facebook звіт про результати збору коштів серед представників українського бізнесу, експромтом оголошеного на її сторінці 15 березня.

“Українці, звісно, чудовий народ. Коли все гаразд, у Facebook стоїть нескінченна лайка, але коли настає справжня дупа, з офісів, заводів, магазинів і спортзалів, з аптек та метро, із машин і тролейбусів виходять воїни світла. Разом ми непереможні, особливо коли миємо руки!” – резюмувала Гресь.

Федорів 13 березня анонсував безкоштовний доступ до авторського освітнього курсу з маркетингу.

“Хочу, щоб люди, які залишилися вдома на карантині: підприємці, маркетологи, студенти, – могли здобути порцію знань і натхнення”, – написав він.

Moneyveo

Фінтех-компанія Moneyveo заявила, що виділила 3 млн грн на закупівлю медичного обладнання для лікарень у регіонах.

“Важливо не втратити дорогоцінного часу, допомагати одне одному й подбати, щоб у наших лікарнях було все необхідне обладнання для боротьби з можливими ускладненнями коронавірусу. Ми ухвалили рішення придбати для медзакладів апарати штучної вентиляції легенів. Закликаємо український бізнес не залишатися байдужим і простягнути руку допомоги своїм громадянам і державі”, – зазначила СЕО Moneyveo Олена Андронікова.

Та багато інших. Нажаль фізично неможливо написати про всіх хто не залишився осторонь. Але Українці свідомо віднеслися до загрози, та щосили допомагають друг другу.

Підбірка інформації: Видання ГОРДОН, #Буква. Джерело: Промисловий портал.

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Зеленського і його 95-го кварталу в цьому списку немає: Хто допомагає впоратися з коронавірусом

  1. П’ятихатки вже більше 50-ти років не селищє, а мікрорайон міста Харкова. Це все одно що Основу селищєм назвать, теж колись хутір був окремий…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *