Завдяки новим садам, посадженим у 2012-2018 р у 2019 р очікується рекордний врожай черешні


Врожай черешні в Україні може в 2019 р виявитися рекордним за всю історію, повідомляє AgroPortal.

Цьому сприятиме вступ в повне плодоношення нових садів, посаджених в 2012-2018 роках, а також порівняно непогані погодні умови, які поки що не привели до істотних втрат урожаю, пише EastFruit.

«Ми прогнозуємо, що експорт черешні з України в 2019 році вперше перевищить 5 тис. т і стане рекордним за всю історію України. Крім збільшення обсягу експорту, ми також очікуємо кардинального поліпшення географії експорту черешні », – припустив економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак

  • За його словами, в минулому році близько 75-80% усієї української черешні продавалося в Росію через Білорусь і Молдову, а в цьому році очікуються перші поставки черешні з України в країни Близького Сходу.
  • Також зросла кількість підприємств, які отримали в цьому році сертифікат Global G.A.P. і інвестували в охолодження і доопрацювання черешні, що покращує шанси України на розширення поставок цих фруктів в ЄС.
  • Як зазначається, ціни на черешню в ЄС утримуються на досить високому рівні через холодну погоду і сильні опади в Іспанії і Італії, де ягода втратила в якості.

На думку експертів, затримка початку збирання врожаю також є гарною новиною для України, оскільки експорт української черешні почнеться після того, як Узбекистан практично повністю піде з ринку Росії. Крім того, на той час також завершиться пік експорту черешні з Туреччини, хоча ця країна, завдяки сучасним технологіям збереження якості продукції, залишається на ринку досить тривалий час навіть після закінчення збирання.

«Завдяки більш високими цінами на черешню в ЄС, наші шанси на поставку черешні в країни Євросоюзу істотно зростуть, як і те, що ми будемо на ринку довше звичайного, якщо, звичайно ж, не буде нових погодних сюрпризів», – вважає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Вона також передбачає, що зростання експорту черешні з України не призведе до зростання внутрішніх цін на продукцію, оскільки пропозиція на внутрішньому ринку виросте більш істотно, ніж експорт, і занадто багато виробників і раніше не має необхідних знань для системного експорту продукції.

«Доброю новиною для споживачів є те, що ціни на черешню в червні, швидше за все, залишаться на торішньому рівні або навіть трохи знизяться», – прогнозує Катерина Звєрєва.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.