ЗАЯВА ЩОДО ТАК ЗВАНИХ 12 КРОКІВ “МИРНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ” ДЛЯ УКРАЇНИ/STATEMENT ON THE 12 STEPS fOR A “PEACEFUL SETTLEMENT” FOR UKRAINE


Спільнота Рух Опору Капітуляції оприлюднила Заяву, в якій посли, громадські і наукові діячі, політики і дипломати, журналісти та депутати висловили своє ставлення до скандального документу “12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону”. Де, зокрема, вказали, що він цілком відтворює кремлівський підхід до оцінки “подій в Україні і навколо України”

ЗАЯВА ЩОДО ТАК ЗВАНИХ 12 КРОКІВ “МИРНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ” ДЛЯ УКРАЇНИ

Цьогорічна Мюнхенська конференція з безпеки окрім іншого, на жаль, запам’ятається скандальною заявою “12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону”, яку буцімто спільно підготували кілька аналітичних центрів з Європи у співпраці з Російською радою міжнародних справ.

Промовистим свідченням того, що оприлюднення такої заяви на поважній міжнародній конференції було помилковим рішенням, стало те, що організатори були змушені видаляти цей текст з офіційного сайту Мюнхенської конференції з безпеки. Водночас ця подія не може залишитися поза увагою міжнародної спільноти.

Насамперед, хочемо висловити вдячність відомим закордонним експертам, дипломатам і політикам, які блискавично відреагували на появу цих “12 кроків” та обґрунтовано розкритикували їх, як такі, що спотворюють реальність та вводять в оману міжнародне співтовариство.

Обговорювати виписані в документі положення немає жодного сенсу. Цей документ відтворює кремлівський підхід до оцінки “подій в Україні і навколо України”. Росія не визнає збройної агресії проти України та окупації частини її території, натомість кремлівська пропаганда поширює міф про громадянську війну в Україні. Автори “12 кроків” також неприховано запропонували втілити в життя давні забаганки Москви, спрямовані на “перегляд національної ідентичності” України з втручанням в цей процес сусідніх держав; впровадження особливого режиму економічних відносин між Донбасом та Росією; послаблення міжнародних санкцій щодо Росії, незважаючи на продовження збройної агресії та окупації українських територій.

Попри наполегливі намагання російської пропаганди сформувати в суспільній уяві вигадану паралельну реальність, неспростовним фактом залишається те, що починаючи з 20 лютого 2014 року, Росія веде агресивну війну проти України, окупувала Крим й частину Донецької та Луганської областей. Таким самим фактом є й те, що Росія розпочала та продовжує приховану війну проти держав НАТО і ЄС, прагнучи поширити хаос та дестабілізувати світовий безпековий порядок, з метою нав’язати ослабленим демократичним державам власну політичну волю. Вважаємо, що й сама заява про “12 кроків” є черговим прикладом такого руйнівного впливу Кремля на Заході, коли встановлюючи непублічну співпрацю із західними політиками, медіа й аналітичними центрами, зловживаючи свободою слова, Москва насаджує вигідний для себе порядок денний.

Необхідно наголосити, що розв’язання проблем у відносинах Росії з Україною не потребує складних і вигадливих сценаріїв. Просто Росія, відповідно до норм міжнародного права, має припинити збройну агресію, відновити порушений міжнародний правопорядок, беззастережно вивести всі свої збройні формування з Криму, Донеччини та Луганщини, а також сприяти встановленню українського контролю вздовж всієї лінії державного кордону. Такий покроковий план зокрема міститься в Українській доктрині безпеки та миру, ухваленій Стратегічною Радою Руху опору капітуляції 31 жовтня 2019 року.

Росія повинна визнати політичну і матеріальну відповідальність за агресію, окупацію української території та наслідки, спричинені цими злочинами. До того моменту, поки Росія утримує під своїм загальним контролем частину території України, вона зобов’язана підтримувати життєдіяльність на окупованих нею територіях і забезпечувати там повагу до основоположних прав та свобод людини. Для того, щоб змусити агресора швидше відновити міжнародний правопорядок, світове співтовариство має посилювати санкції, а не прагнути відновити співпрацю з державою, яка зухвало і грубо порушує міжнародне право.

Тільки такий підхід до розв’язання цієї проблеми забезпечить справедливий і сталий мир.

Київ, 17 лютого 2020 року

1. Володимир Василенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”
2. Йосиф Зісельс, віце-президент Конгресу національних громад України, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”, дисидент і політв’язень часів радянського режиму
3. В’ячеслав Брюховецький, професор і почесний президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”
4. Володимир Огризко, політик, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України, міністр закордонних справ України (2007-2009 рр)
5. Роман Безсмертний, політик, Надзвичайний і Повноважний Посол України, екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську
6. Данило Лубківський, дипломат, заступник міністра закордонних справ України (2014 р.).
7. Сергій Квіт, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, міністр освіти і науки України (2014-2016 рр.)
8. Михайло Гончар, президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”, провідний експерт в сфері енергетики
9. Валерій Чалий, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України у США (2015-2019), заступник Глави Адміністрації Президента України (2014-2015)
10. Михайло Басараб, політолог, кандидат політичних наук, член президії Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні
11. Андрій Левус, керівник “Української стратегічної ініціативи”, народний депутат України 8 скликання
12. Сергій Висоцький, журналіст, народний депутат України 8 скликання
13. Ігор Лапін, народний депутат України 8 скликання, ветеран російсько-української війни
14. Андрій Юсов, директор ГО «Школа відповідальної політики»
15. Мирослав Гай, офіцер резерву ЗСУ, ветеран російсько-української війни
16. Мустафа Джемілєв, провідник кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політичний в’язень, 1-й голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України
17. Олексій Панич, філософ, перекладач, провідний науковий співробітник НПО “Дух і Літера”
18. Костянтин Сігов, філософ та громадський діяч, керівник Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА
19. Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, учасник Ініціативної групи “Першого грудня” та “Несторівської групи”, дисидент і політв’язень часів радянського режиму
20. Микола Рябчук, почесний президент Українського ПЕН-клубу
21. Вахтанг Кебуладзе, доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, публіцист, перекладач
22. Євген Захаров, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”, керівник Харківської правозахисної групи
23. Олександра Гнатюк, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”
24. Ганна Гопко, голова комітету у закордонних справах Верховної Ради України 8 скликання
25. Володимир Єрмоленко, філософ, письменник, директор з аналітики ГО “Інтерньюз-Україна”, старший викладач НаУКМА, член Ініціативної групи “Першого грудня”
26. Микола Княжицький, народний депутат України
27. Ахтем Чийгоз, член Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України
28. Ігор Козловський, релігієзнавець, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, учасник Ініціативної групи “Першого грудня”, в’язень сумління
29. Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ
30. Ярослав Яцків, академік НАН України, Голова Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАН України, член Ініціативної групи “Першого грудня”
31. Катерина Смаглій, випускниця програми “Лідери наступного покоління” Інституту Маккейна
32. Борис Захаров, Голова управи Гуманітарної студії «Хвиля»
32. Олександр Скіпальський, генерал-лейтенант, Почесний голова Волинського Братства
34. Андрій Юраш, релігієзнавець, директор Департаменту у справах релігій та національностей МКМС
35. Юрій Щербак, письменник, Надзвичайний і Повноважний посол України
36. Остап Єднак, кандидат наук з соціальних комунікацій
37. Оксана Юринець, голова делегації Верховної Ради України в ПА НАТО 8 скликання
38. Леонід Фінберг, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, головний редактор видавництва “Дух і Літера”
39. Іван Васюник, голова Наглядової ради розвитку проекту Меморіалу пам’яті жертв Голодомору
40. Карл Волох, бізнесмен, блогер
41. Анатолій Рачок, генеральний директор Центру Разумкова
42. Юрій Якименко, заступник генерального директора – Директор політико-правових програм Центру Разумкова
43. Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова
44. Михайло Пашков, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова
45. Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова
46. Петро Стецюк, науковий консультант Центру Разумкова з правових питань, суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Замятін, Провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова
47. Віктор Замятін, провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова
48. Олексій Розумний, експерт політико-правових програм Центру Разумкова
49. Максим Білявський, провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова
50. Світлана Чекунова, провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова
51. Тарас Стецьків, народний депутат України багатьох скликань, співініціатор “Зарваницької ініціативи”
52. Андрій Кокотюха, сценарист, журналіст, письменник
53. Олег Медуниця, народний депутат України трьох скликань
54. Андрій Денисенко, народний депутат України 8 скликання
55. Олеся Яхно, політолог, кандидат політичних наук
56. Дмитро Крапивенко, головний редактор журналу “Український тиждень”
57. Дмитро Лиховій, журналіст головний редактор Інтернет-видання “Новинарня”
58. Євген Магда, доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, директор Інституту світової політики
59. Віктор Таран, політичний експерт
60. Сергій Герасимчук, заступник Голови правління Ради зовнішньої політики “Українська призма”
61. Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва
62. Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова
63. Марія Золкіна, політичний аналітик
64. Олена Снігир, кандидат політичних наук
65. Олег Березюк, голова “Українського юридичного товариства”
66. Наталя Беліцер, експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика
67. Нестор Воля, суспільно-політичний блогер
68. Рух опору капітуляції
69. Мережа захисту національних інтересів “АНТС”
70. Громадянська Платформа Нова Країна
71. В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр України (2014-2019 рр.)
72. Володимир Ар‘єв, голова української делегації в ПАРЄ у 2015-2019, народний депутат України
73. Мирослава Барчук, телеведуча
74. Наталія Попович, співзасновник УКМЦ
75. Олександр Антонюк, політичний експерт, керівник аналітичної групи “Реальна політика
76. Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. Олександра Никонорова
77. Андрій Тетерук, народний депутат України 8 скликання, ветеран російсько-української війни
78. Михайло Хміль, народний депутат України 7-8 скликань
79. Аля Шандра, головна редакторка англомовного сайту Euromaidan Press
80. Любов Цибульська, Український кризовий медіа-центр
81. Наталія Лігачова, голова громадської організації “Детектор медіа”
82. Тетяна Огаркова, Український кризовий медіа-центр
83. Оста Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України (2016-2019), міністр Кабінету Міністрів України (2014), народний депутат України VI і VIII скликань.
84. Віктор Терен, письменник, політик, детутат Верховної Ради України 2-6 скликань
85. Михайло Сидоржевський, письменник, Голова Національної Спілки письменників України
86. Петро А. Власійчук, голова Християнсько-Демократичного Союзу
87. Громадська організація «Поряд з вами»


STATEMENT ON THE 12 STEPS fOR A “PEACEFUL SETTLEMENT” FOR UKRAINE

This year’s Munich Security Conference, among other things, unfortunately, will be remembered for the scandalous statement: “12 Steps for Greater Security for Ukraine and the Euro-Atlantic Region”, which was jointly prepared by several think tanks in Europe in cooperation with the Russian Council on Foreign Affairs.

A telling development indicating that the statement is fatally flawed is the decision by the organizers of the reputable conference that compelled the removal of the text from the official website of the Munich Security Conference. At the same time, the statement itself cannot be ignored by the international community.

At the outset, we would like to express our gratitude to the well-known International experts, diplomats and political figures who noted the surfacing of these “12 steps” and rightly criticized them as distorting and misleading the international community.

There is no point in discussing the substance of the document, as it is a reiteration of the Kremlin’s approach to assessing “events in and around Ukraine.” Russia does not recognize it’s armed aggression against Ukraine and the occupation of parts of Ukraine’s sovereign territory. Instead, Kremlin propaganda continues to be repeated about some sort of civil war in Ukraine. The authors of “12 Steps” also would like to: resuscitate the Moscow myth of seeking to “revise Ukraine’s national identity” by injecting in this process interference by neighboring states; introducing a special regime of economic relations between Donbas and Russia; and weakening international sanctions against Russia. All of this, despite continued armed aggression and occupation of Ukrainian territories.

Notwithstanding the persistent efforts of Russian propaganda to form a fictitious parallel reality in the public’s understanding , it remains an irrefutable fact that, since February 20, 2014, Russia has been waging an aggressive war against Ukraine, occupying Crimea and part of the Donetsk and Lugansk regions. The same is true of the fact that Russia has launched and continues a covert war against NATO and the EU, seeking to spread chaos and to destabilize the global security order in order to impose its political will on weakened democratic states. We believe that the 12-step statement itself is another example of a devastating influence of the Kremlin in the West. By abusing the principle of freedom of expression Moscow covertly imposes a self serving agenda on Western politicians, media organizations and think tanks.

It should be underscored that solving problems in Russia’s relations with Ukraine does not require complicated and bizarre scenarios. In accordance with the rules of international law, Russia simply must cease armed aggression, cease violating international norms, unconditionally withdraw all its armed formations from Crimea, the Donetsk and Luhansk regions, as well as further the establishment of Ukrainian control along the entire state border. Such a step-by-step plan is, in particular, contained in the Ukrainian Doctrine of Security and Peace, approved by the Strategic Council of the Capitulation Resistance Movement on October 31, 2019.

Russia must take political and material responsibility for the consequences for the crime it committed: aggression – the occupation of the Ukrainian territory. Until Russia relinquishes control of part of the territory of Ukraine under its general control, it is obliged to safe guard human life in its occupied territories and to ensure respect for fundamental human rights and freedoms there. In order to force the aggressor to accelerate the restoration of international order, the world community should strengthen sanctions rather than seek to resume cooperation with a state that violently and grossly violates international law.

Only this approach to solving this problem will ensure a just and lasting peace.

Kyiv, February 17, 2020

1. Volodymyr Vasylenko, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine, Professor – National University of Kyiv-Mohyla Academy
2. Joseph Zisels, Vice President of the Congress of National Communities of Ukraine, Member of the December First Initiative Group, dissident and political prisoner of the Soviet regime
3. Vyacheslav Bryukhovetsky, Professor and Honorary President of the National University of Kyiv-Mohyla Academy, Member of the December First Initiative Group
4. Volodymyr Ogryzko, Statesman, Diplomat, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine, Minister for Foreign Affairs of Ukraine (2007-2009)
5. Roman Bezsmertny, statesman, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine, former representative of Ukraine to the political unit of the Tripartite Contact Group in Minsk
6. Danylo Lubkivskyi, diplomat, Deputy Minister of Foreign Affairs of Ukraine (2014).
7. Sergiy Kvit, Professor, National University of Kyiv-Mohyla Academy, Minister of Education and Science of Ukraine (2014-2016)
8. Mikhail Gonchar, President of the XXI Center for Global Studies, leading energy expert
9. Valeriy Chaly, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine, Chair of the UCMC board
10. Mykhailo Basarab, political scientist, Candidate of Political Science, member of the Presidium of the Public Commission for Investigation and Prevention of Human Rights Violations in Ukraine
11. Andriy Levus, Head of the Ukrainian Strategic Initiative, Member of Parliament of Ukraine 8th convocation
12. Sergey Vysotsky, journalist, Member of Parliament of Ukraine 8th convocation
13. Igor Lapin, Member of Parliament of Ukraine of the 8th Convocation, veteran of the Russian-Ukrainian war
14. Andriy Yusov, Director of NGO “School for Responsible Politics”
15. Miroslav Hai, officer in the Armed Forces Reserve, veteran of the Russian-Ukrainian War
16. Mustafa Dzhemilev, leader of the Crimean Tatar national movement, human rights activist, dissident and political prisoner, 1st head of the Majlis of the Crimean Tatar people, People’s Deputy of Ukraine
17. Alexei Panich, philosopher, translator, lead researcher at the NGO ”Spirit and Letter”
18. Konstantin Sigov, philosopher and social activist, Head of the Center for European Humanities at the National University of Kyiv-Mohyla Academy
19. Myroslav Marynovych, Vice-Rector of the Ukrainian Catholic University, member of the December First Initiative Group, and Nestoriv Group, dissident and political prisoner of the Soviet regime
20. Mykola Ryabchuk, Honorary President of the Ukrainian PEN Club
21. Vakhtang Kebuladze, Doctor of Philosophy, Professor, Department of Theoretical and Practical Philosophy, Faculty of Philosophy Taras Shevchenko National University of KyiV, Publicist, translator
22. Yevhen Zakharov, Member of the December First Initiative Group, Head of the Kharkiv Human Rights Group
23. Oleksandra Hnatyuk, member of the December First Initiative Group
24. Hnna Hopko, Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the Verkhovna Rada of Ukraine 8th convocation
25. Volodymyr Yermolenko, philosopher, writer, analyst and director of the NGO Internews-Ukraine, senior professor of National University of Kyiv Mohyla Academy, member of the December First Initiative Group
26. Mykola Knyazhitsky, Member of Parliament of Ukraine 9th convocation
27. Akhtem Chigoz, Member of the Majlis of the Crimean Tatar People’s Deputy of Ukraine
28. Igor Kozlovsky, President of the Center for Religious Studies and International Faith Relations, Member of the December First Initiative Group, Prisoner of Conscience
29. Igor Koliushko, Chairman of the Board, Center for Political and Legal Reforms
30. Yaroslav Yatskiv, Academician of the National Academy of Sciences (NAS) of Ukraine, Chairman of the Ukrainian International Committee on Science and Culture at the NAS of Ukraine, member of the December First Initiative Group
31. Kateryna Smagliy, graduate of the McCain Institute’s Next Generation Program
32. Borys Zakharov, Chairman of the Board of the Wave Humanities Studio
33. Alexander Skipalsky, Lieutenant General, Honorary Chairman of the Volyn Brotherhood
34. Andriy Yurash, Religious Specialist, Director of the Department of Religions and Nationalities at the Ministry of Culture, Youth and Sports
35. Yuriy Shcherbak, writer, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine
36. Ostap Yednak, Candidate of Science in Social Communications
37. Oksana Yurenets, Chairman of the Verkhovna Rada of Ukraine Delegation to the Parliamentary Assembly NATO 8th convocation
38. Leonid Finberg, Director of the Center for Studies of the History and Culture of East European Jewry at the National University of Kyiv Mohyla Academy, Editor-in-Chief of Spirit and Letter Publishing House
39. Ivan Vasyunyk, Chairman of the Supervisory Board of the Holodomor Victims Memorial Project, Deputy Prime Minister for Humanitarian Affairs (2007-2010)
40. Karl Volokh, businessman, blogger
41. Anatoly Rachok, Director General of the Razumkov Center
42. Yuriy Yakimenko, Deputy Director General – Director of Political and Legal Programs of the Razumkov Center
43. Alexei Melnyk, Co-Director of Foreign Policy and International Security Programs at the Razumkov Center
44. Mikhail Pashkov, Co-Director of Foreign Policy and International Security Programs at the Razumkov Center
45. Mykola Sungurovsky, Director of Military Programs at the Razumkov Center
46. Petro Stetsyuk, Scientific Advisor to the Razumkov Center for Legal Affairs, Judge of the Constitutional Court of Ukraine retired
47. ​​Viktor Zamyatin, leading expert on the political and legal programs of the Razumkov Center
48. Alexei Razumny, expert on political and legal programs of the Razumkov Center
49. Maxim Bilyavsky, expert on energy programs at the Razumkov Center
50. Svetlana Chekunova, expert on energy programs at the Razumkov Center
51. Taras Stetskiv, Member of Parliament of Ukraine for multiple convocations, co-sponsor of the Zarvanytsia Initiative
52. Andrey Kokotyukha, screenwriter, journalist, writer
53. Oleg Medunitsa, Member of Parliament of Ukraine for three convocations
54. Andriy Denysenko, Member of Parliament of Ukraine 8th convocation
55. Olesya Yakhno, political scientist, Candidate of Political Science
56. Dmitry Krapivenko, Editor-in-Chief of the Ukrainian Week
57. Dmytro Likhovyi, journalist, Editor-in-Chief of the internet magazine “Novinarnya”
58. Yevhen Magda, Assistant Professor National Technical University of Ukraine Polytechnic Institute Igor Sikorsky, Director of the Institute of World Policy
59. Victor Taran, political expert
60. Sergiy Gerasymchuk, Deputy Chairman of the Board, Foreign Policy Council “Ukrainian Prism”
61. Vladimir Gorbach, Political Analyst at the Institute for Euro-Atlantic Cooperation
62. Volodymyr Omelchenko, Director of Energy Programs of the Razumkov Center
63. Maria Zolkina, political analyst
64. Elena Snigir, Candidate of Political Science
65. Oleg Berezyuk, Head of Ukrainian Law Society
66. Natalia Belitser, expert at the Pylyp Orlyk Institute for Democracy
67. Nestor Volia, social and political blogger
68. The Capitulation Resistance Movement
69.National Interests Defense Network
70. New Country Civic Platform
71. Myroslava Barchuk, TV Anchor;
72. Natalya Popovych, co-founder Ukraine Crisis Media Center
73. Oleksandr Antonyuk, Political Expert, Head of Real Politics Analytic Group
74. Volodymyr Aryev, Head of Ukrainian PACE Delegation 2015-19, Member of Parliament of Ukraine 8th convocation
75. Andriy Teteruk, Member of Parliament of Ukraine 8th Convocation, veteran of the Russian-Ukrainian war.
76. Mikhail Khmil, Member of Parliament of Ukraine 7-8 convocations
77. Alya Shandra, Editor-in-Chief of the English-language website Euromaidan Press
78. Lyubov Tsybulska, Ukraine Crisis Media Center
79. Natalya Ligacheva, Head of the NGO Detector Media
80. Tetyana Ogarkova, Ukraine Crisis Media Center
81. Ostap Semerak, Minister of Ecology and Natural Resources of Ukraine (2016-2019), Minister of Cabinet of Ministers (2014), member of Parliament of Ukraine (2007-2012, 2014-2016)

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *