В допомогу для ЗСУ входять керовані ракети для ПТРК Javelin, гранатомети M141 Bunker Defeat Munition та значна кількість стрілецьких боєприпасів різних калібрів.
Варто зауважити, що Україна отримала від США майже 500 тонн військової допомоги в рамках додаткового пакета військової допомоги від Білого Дому на суму у $200 млн., повідомляє “Діфенс Експрес”.
Нещодавно впродовж доби одразу два американських літаки Boeing 747 з військовою допомогою для Збройних сил України від Уряду США приземлились у Борисполі.
“Доба ще не минула з прибуття п’ятого птаха, а ми вже розвантажуємо шостого! Сьогодні до Києва прибули чергові боєприпаси – 84 тонни бойових набоїв до стрілецької зброї. Загалом, станом на сьогодні, у сукупності шести пташок ми отримали близько 500 тонн оборонної амуніції від наших друзів і партнерів – Сполучених Штатів Америки. І це теж ще не кінець””, – написав Міністр оборони України Олексій Резніков на своїй офіційній сторінці у Facebook.
П’ятий Boeing, також з набоями для стрілецької зброї, прибув до України увечері 31 січня 2022 року.А уже вранці 1 лютого (о 9:30) на злітну смугу Міжнародного аеропорту “Бориспіль” приземлився шостий літак – Boeing 747-446(BCF).
І цей вантаж був доставлений в Україну дещо більше, аніж за тиждень, починаючи з 22 січня цього року.
Нагадаємо, окрім набоїв до стрілецької зброї, американські транспортні літаки також доставили в Україну значну кількість ракет. Мова зокрема про протитанкові ракетні комплекси FGM-148 Javelin та партію ручних одноразових гранатометів M141 Bunker Defeat Munition (SMAW-D).
Також варто додати, що крім Сполучених Штатів, на фоні загострення загрози широкомасштабного вторгнення військ РФ в Україну, військову допомогу надала Великобританія.
Мова про поставку кількох тисяч легких ПТРК NLAW.
Крім цього, очікуються поставки від країн Балтії – Естонія, Латвія та Литва (Javelin та ПЗРК FIM-92 Stinger), партнерів з Чехії (152-мм боєприпаси для артилерії) та Польщі (БПЛА, ПЗРК Grom та боєприпаси до систем ППО).