З Днем Захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці!


14 жовтня, в Україні відзначаються одразу три свята — Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва й День захисника України.

ЦЕ НАШЕ СВЯТО!
Свято всіх тих, хто життя та душу повністю віддавав і віддає справі захисту Батьківщини. Від малих, які після школи допомагали плести маскувальні сітки для Армії, до старих, які останнє віддавали для Армії і фронту.
Воїнам-захисникам України – Слава, Слава, Слава!

Історичні коріння цього Дня сягають часів Київської Русі та свята Покрови.

Покрова Пресвятої Богородиці – свято, яке відзначається православними та греко-католиками 14 жовтня. За легендою, у цей день у 860 році військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу столицю Візантійської імперії Константинополь. Мешканці Константинополя з молитвою звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. Богородиця, за легендами, з’явилася перед ними та вкрила їх своєю покровою. Після цього військо Аскольда вже не могло побачити цих людей. За існуючою легендою, вражений цим дивом Аскольд та його дружинники після цього хрестилися.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Козаки будували багато храмів на її честь та шанували ікони Покрови.

7 серпня 1999 року другий президент України Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня українського козацтва в день Покрови. День козацтва не був святковим вихідним днем. Але вже наприкінці дев’яностих держава помітила день 14 жовтня, надавши йому патріотичного змісту.

14 жовтня також на символічному рівні вважається днем заснування Української повстанської армії. Ця дата була закріплена постановою Української Головної Визвольної Ради від 30 червня 1947 року і її прив’язка до свята Покрови, покровительки козацького війська, мала на меті показати тяглість історії українського війська від доби Гетьманщини.

Шлях до визнання свята Покрови, запорізьких козаків та створення УПА як Дня захисників України був непростим та зайняв 24 роки після проголошення незалежності.

День захисника України був офіційно встановлений як Державне свято вже після початку російської агресії на Донбасі.

14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка було скасовано указ Кучми від 1999 року, яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни (23 лютого).

Отже з 2015 року День захисника України є святковим вихідним днем.

Сьогодні Україна святкує славне свято,
Зі святом, люба сестро! Зі святом, любий брате!

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *