Європарламент проголосував за відключення РФ від SWIFT у разі вторгнення в Україну


Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав керівні інституції Європейського Союзу підготувати економічні санкції проти Росії у разі її вторгнення до України. Зокрема йдеться про від’єднання країни від платіжної системи SWIFT.

Документ підтримали 548 депутатів, проти виступили 69, а 54 політики – утрималися, йдеться у пресрелізі на сайті ЄП, передає Оbozrevatel.

У резолюції сказано, що Європарламент засуджує нарощування військової міці РФ біля України та закликає Кремль вивести сили та припинити погрози у бік сусідньої держави.

На думку європейських політиків, нарощування військового потенціалу країни-агресора є, зокрема, інструментом для отримання політичних поступок від Заходу за рахунок України.

Депутати також наголосили, що майбутнє України в НАТО визначатиметься лише країнами-членами Північноатлантичного Альянсу та українською державою.

Про що йдеться у резолюції Європарламенту:

  • Євросоюз має попередити Росію про високу політичну та економічну ціну в разі нової агресії проти України. ЄС не повинен чекати на вторгнення, перш ніж вживати заходів.
  • Санкції мають стосуватися військових, які беруть участь у плануванні можливого вторгнення, найближчого оточення та олігархів “в орбіті президента Росії та їхніх сімей”. Ідеться про заморожування фінансових та фізичних активів у ЄС, заборони на поїздки, виключення РФ із SWIFT, порушення фінансування розвідувальних служб країни.
  • ЄС має вжити заходів щодо зниження залежності від імпорту енергоносіїв із Росії за рахунок тісного взаємозв’язку енергетичних інфраструктур ЄС та України.
  • “Північний потік-2” не можна запускати незалежно від його відповідності до положень Газової директиви ЄС.
  • РФ має брати участь у переговорах у нормандському форматі щодо ситуації на Донбасі.

Зазначимо, що видання CNN із посиланням на свої джерела заявило, що Адміністрація президента США Джо Байдена не відкидає від’єднання країни-агресора від міжбанківської системи SWIFT. Водночас у Кремлі назвали такі повідомлення “інформаційною істерикою”.

Нагадаємо, американська розвідка підтвердила, що Росія може вчинити вторгнення в Україну вже на початку наступного року. Для цього країна-агресор може залучити 175 тисяч військових одразу на кількох фронтах. За даними розвідки, зараз біля українського кордону у чотирьох місцях зосереджено 50 бойових тактичних груп армії РФ.

Німецьке видання Bild написало, що Росія може напасти на Україну в січні-лютому 2022 року. Атака може відбуватися у три етапи, а план-максимум Кремля – це захоплення двох третин території нашої країни разом із Києвом.

Видання Bloomberg заявило, що Німеччина, Франція, Італія та Іспанія не хочуть йти на запровадження санкцій проти Росії у разі її вторгнення до України. Навіть незважаючи на те, що Кремль не подає жодних ознак відмови від нарощування військ біля українського кордону.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *