Які міста України значно заощадили кошти завдяки енергоменеджменту


Значної економії коштів досягли Долина, Жовква (Львівська область), Вознесенськ та Миргород

Долина повністю відмовилася від використання централізованого опалення, а більшу частину бюджетних закладів вдалося перевести на використання альтернативних джерел енергії та утеплити значну частину житлових будинків. Крім того у 2016 році Долина стала першим містом у Східній Європі, яке отримало сертифікат відповідності енергоефективного менеджменту європейського зразка.

Жовква значною мірою відмовилася від використання газу для опалення. В рамках проекту, загальною вартістю 860 тисяч євро, з яких 700 тисяч євро виділив ЄС, а решту необхідних коштів – міський та обласний бюджети, були придбані твердопаливні котли, які працюють на відходах деревообробки. Протягом двох років Жовкві вдалося зекономити майже 7 млн гривень для міського та районного бюджетів. Дякуючі європейській підтримці, місто замінило 4,7 км теплових мереж.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Час Чернігівський.

Миргород нещодавно отримав грант у 1 млн євро від Європейської комісії на запровадження енергоощадних заходів: модернізацію котельні (встановлення нового котла на біомасі), будівництво тепломережі, проведення комплексної термомодернізації одного з дитячих садочків. Три чверті коштів на реалізацію проекту виділяє ЄС, решту витрат профінансує міський бюджет.

З обласних центрів, які досягли великих успіхів у енергоменеджменті можна виділити Львів, Вінницю, Луцьк, Житомир.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *