Як змінилася Дніпропетровська область за 5 останніх років управління командою Резніченка


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Очільник Дніпропетровської області Валентин Резниченко вже п’ятий рік на посаді. Про те, що вдалося зробити за цей час і як змінився регіон, розповів його радник Юрій Голік в своєму виступі перед слухачами в Українському Інституті Майбутнього, повідомляє Інформатор.

БЮДЖЕТ РЕГІОНУ ЗБІЛЬШИВСЯ МАЙЖЕ В 20 РАЗІВ

За 4 роки команда Резниченко збільшила бюджет розвитку області майже в 20 разів. У 2014 році весь бюджет розвитку Дніпропетровської області становив 622 мільйони гривень, в 2018 році він дорівнював 8,4 мільярда гривень. А за підсумками 2019 року його буде складати вже трохи більше 10 мільярдів гривень.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ ПЕРША СТАЛА ПРАЦЮВАТИ З СИСТЕМОЮ «ПРОЗОРРО»

За 4 роки роботи з системою «Прозорро» підприємці, зареєстровані на території Дніпропетровської області, виграли торгів на 120 мільярдів гривень.

Реформа по децентралізації влади перерозподілила податки, і велика їх частина стала залишатися в місцевих бюджетах. Обласний бюджет формують два основні податки – податок на доходи фізичних осіб та 10% податку на прибуток підприємств. Щоб щось робити за рахунок обласного бюджету, можна знижувати витрати, що ми і робили постійно, а можна збільшувати доходи. Це паралельні процеси. Щоб збільшувалися доходи, повинні з’являтися нові робочі місця з «білими» зарплатами і податок на доходи фізичних осіб. На думку Голика, система «Прозорро» цьому сприяє.

ЗА РАХУНОК ЧОГО ВДАЛОСЯ ЗБІЛЬШИТИ БЮДЖЕТ РЕГІОНУ

Коли ми прийшли і подивилися на обласний бюджет, то з жахом знайшли в ньому купу абсолютно ідіотських статей витрат. Наприклад, до 2015 року Дніпропетровська ОДА витрачала близько 3 мільйонів доларів США в рік на висвітлення діяльності самої себе в ЗМІ. Це – прес-релізи в усі районні газети і ще одна «придворна» газета, яка пише виключно про Голову Дніпропетровської ОДА і його замісниках. Щоб було зрозуміло, це пара абсолютно «крутих» дитячих садків, які можна за такі гроші побудувати.

ОДА на третину скоротити ШТАТ Щоб не витрачати даремно гроші платників податків, було вирішено переглянути кадри в першу чергу в самій обладміністрації. У 2013 році в ОДА працювало 1200 чоловік, а в 2015 році працювало вже 750.

АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА

За 4 роки споживання газу в області зменшилася на 24%. Заводи не закривалися, виробництво не падало, експорт не знижувався.

«Сьогодні три міста області – Марганець, Покров і Нікополь, сумарно – 250 тисяч населення, ми в 2016 році« відрізали »від« Нафтогазу »і перевели на альтернативне опалення. Чому? Та тому, що всі котельні оформлені, скажімо, на КП «Марганецтеплоенерго», на якому «сидять» депутати місцевої міської ради, чогось «пиляють» на збитки, а бюджет постійно дотує це КП. За один неопалювальний сезон, ми ліквідували в цих міста всі подібні КП, завели інвесторів і побудували котельні на альтернативних видах палива, і тепер там опалення є весь опалювальний сезон. За 10 років тільки на цьому в цих трьох містах буде зекономлено близько мільярда гривень, – зазаначив Голик.

ЗА РЕМОНТ ДОРІГ ОДА ОТРИМАЛА СУДОВИЙ ПОЗОВ

За останні роки відремонтовано понад 2 тис. км доріг в межах населених пунктів. За словами Голіка, в першу чергу робили дороги повз шкіл, оскільки там їздять шкільні автобуси. Нагадаємо, за дороги між містами відповідає «Укравтодор».

ОДА профінансувала капітальний ремонт дороги Дніпро – Запоріжжя. Також там відремонтували міст, який не добудувала попередня влада. Втім, замість подяки обладміністрація заробила негативні висновки КРУ, який вважає, що це не функціонал ОДА займатися дорогами Укравтодору.

У САДКАХ ОБЛАСТІ СТАВЛЯТЬ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ І ВИВОДЯТЬ ДІТЕЙ ГУЛЯТИ НА ДАХ

З 1991 року по 2016 в Дніпропетровській області не було «з нуля» побудовано жодного дитячого садка. Станом на 1 січня 2015 року черга в дитячі сади по всьому регіону становила 10 тисяч осіб.

У ШКОЛАХ ОБЛАСТІ ТУАЛЕТИ ДЛЯ ДІТЕЙ БУЛИ НА ВУЛИЦІ

В області зараз будується і реконструюється близько 40 нових шкіл. З них 16 вже здані в експлуатацію. На сходах клеять таблицю множення або форми неправильних дієслів, щоб діти візуально запам’ятовували. Де це можливо – прибирають пороги. У 2014 році 2 дитини з особливими потребами навчалися в звичайних школах області, станом на 1 вересня 2018 року таких дітей було 998. Школи в Солоному, Покрові, Петриківці, Жовтих Водах, Марганці, Магдалинівці після реконструкції стали кращими школами України.

ЛІКАРНІ

«За ці роки нами було збудовано декілька« крутих »лікарень. Тобто, не зовсім типових лікарень. Є лікарня, в якій на 4 поверсі знаходиться найсучасніша дитяча реанімація в країні. В області, завдяки цьому різко впала дитяча смертність. Взагалі ми вважаємо, що кожна дитяча лікарня повинна мати таку реанімацію. Кожна врятована дитяче життя окуповує всі вкладення », – розповів Юрій Голік.

СПОРТИВНА ІНФРАСТРУКТУРА

До 2015 року в Дніпрі і області був один нормальний стадіон з нормальним футбольним полем. Це – «Дніпро-Арена», побудований під Євро-2012. Перший стадіон «Олімпійські резерви» побудований в Дніпрі, а другий стадіон – в Юр’ївці. Зараз їх уже 12 або 13. На кожному з них робиться стандартне: повнорозмірне футбольне поле з професійним штучним покриттям, професійне легкоатлетичне покриття бігових доріжок, щоб діти не бігали по асфальту, зона для воркаута, дитячий майданчик, трибуни, майданчики для міні-футболу, баскетболу та волейболу.

ЯК ЖИТЕЛІ РЕГІОНУ НЕВЕСЕЛО ЗУСТРІЛИ НОВОВВЕДЕННЯ

У реконструйованій і «нафаршированої» під зав’язку Магдалинівської школі за два дні до початку опалювального сезону з її котельні вкрали котел. У Солонянської опорній школі, з двома стадіонами і яблуневим садом на 8 березня хтось вкрав інструменти робітників.

«У нас ще не було жодного об’єкта, де б місцеві жителі хоч щось не поцупили. Навіть щебінь і пісок на будівництві доріг. У Подгородньому місцеві жителі влаштували мітинг за два дні до відкриття найкращого дитячого садка в країні. Чого мітінгуете, запитуємо? Не дамо відкрити, поки ви не відкачали нам вигрібні ями, а то перекриємо воду на ваш садок. Який наш, туди ж ваші діти підуть, запитуємо? Нічого не знаємо, відкачують ями. », – розповів Голик.

ЯК ДІТЯМ РЕГІОНУ РОЗПОВІДАЮТЬ ПРО ВІЙНУ ЗА 200 КМ ВІД НЕЇ

У 2017 році в Дніпрі відкрили музей АТО, називається він – Музей громадянського подвигу. За словами Голіка, його вуличну експозицію вони робили за свої гроші, внутрішню – за бюджетні. На вуличної експозиції – розбита техніка, а всередині там раніше проводилися виставки – ярмарки товарів. Тепер там організували Зал пам’яті. Знайшли фотографії всіх загиблих хлопців, знайшли їх особисті речі. У спеціальному кінозалі демонструється фільм про цю війну. Ви стоїте в центрі, і бачите все, що в реальності відбувалося там, як ніби стоїте на позиції, дорозі або ще десь там.

ПРИЙШЛИ В ОДА НА ПІВРОКУ, А ЗАТРИМАЛИСЬ НА 5 РОКІВ

Юрій Голік зазначив, що команда думала пробуде при владі півроку і повернеться в бізнес, а в підсумку вже пішов п’ятий рік. Свій досвід навіть описали в книзі і обіцяють її видати до кінця червня.

«Це – спроба показати, що може зробити команда менеджерів навіть в такому безглуздому органі, як ОДА. Чому безглуздому? У нас в країні складне і дуже заплутане законодавство, і якщо ви почитаєте закон про обласні державні адміністрації, то ви там не знайдете відповіді на найголовніше питання: чим повинна займатися обласна адміністрація. Там є тільки загальні фрази, що вона повинна займатися взагалі всім. Тому, для того, щоб оцінити роботу Голови ОДА і зрозуміти – хороший він чи поганий, то за цим законодавством цього ви зробити не зможете », – пояснив Голик.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *