Як ремонтна рота «реанімує» військову техніку на передовій, в тому числі з виїздом прямо на місце


Як Мyrotvorets News раніше повідомляв, Країни-члени НАТО цікавляться нашим досвідом ремонту техніки в бойових умовах.

Наприкінці вересня 2019 року у місті Турне Королівства Бельгія відбувся Семінар кращих практик з ремонту бойових пошкоджень.

Український  досвід надзвичайно цікавить іноземців, адже він – найсвіжіший і унікальний. Адже, якщо закордонні колеги різноманітні випадки бойових пошкоджень здебільшого моделюють, то українські військові їх усувають у реальному житті. І, до речі, мають неймовірні успіхи.

Наприклад, ті пошкодження, які натовці у військах взагалі не ремонтують, зокрема техніку з ураженням систем керування вогнем відправляють лагодити лише у спеціалізовані установи чи завод, нашим військовим ці пошкодження вдається усувати навіть на першій лінії оборони на Донбасі, – розповідає учасник семінару від України, начальник відділу повірки та регулювання радіовимірювальних приладів військової частини Командування Сил логістики ЗС України майор Тарас Постний.

Попри постійні обстріли, підрозділи забезпечення на передовій поспішають поставити на колеса все, що вийшло з ладу. Зокрема ремонтна рота військової частини, що утримує позиції поблизу окупованого Докучаєвська, забезпечує технічне обслуговування техніки, а також евакуює з передової пошкоджені автомобілі, передає АrmyІnform.

Командир відділення старший сержант Олександр родом із Чернівецької області. Багато років працював слюсарем на місцевому підприємстві «Сільгосптехніка». Ремонтував і регулював дизельно-паливну апаратуру.

На початку війни потрапив до четвертої хвилі мобілізації. Згодом демобілізувався, але довго вдома не всидів — знов пішов до війська. Нині уклав контракт зі Збройними Силами України вже вдруге. На фронті він удосконалив навички й тепер навчає менш досвідчених.

— Двигун автомобіля — як організм людини. До кожного має бути індивідуальний підхід під час технічного обслуговування. Звичайно, що на війні автомобіль має бути на ходу у будь-який час. Лунає команда, і він повинен завестися та поїхати, — каже Олександр, на рахунку якого сотні одиниць відремонтованої автомобільної та броньованої техніки.

До виїзду на передову напоготові стоїть військовий евакуатор, який місцеві фахівці переробили з бойової машини піхоти.

— Пошкоджену техніку завжди намагаємося «постави на ноги» своїми силами. Бо вона вкрай потрібна хлопцям там — на передовій. Наша бригада у складі досвідчених фахівців може навіть продіагностувати за допомогою комп’ютерної техніки бойову машину піхоти або танк, за ніч перебрати автомобільний двигун, на стенді випробувати його, встановити на місце і вже вранці повернути автомобіль справним на позиції, — зазначає командир роти старший сержант Олексій.

За його словами, підрозділ має відповідати тим параметрам і можливостям, які можуть виконувати ремонтні підрозділи армій європейських країн. Головне — бажання та наснага армійців.

— У своїй майстерні ми нещодавно власноруч зробили стенд для перевірки автомобільних генераторів. Незабаром плануємо налагодити ще й роботу стенду з перевірки стартерів, — каже військовослужбовець Олег, який до недавнього 25 років відпрацював електриком на станції технічного обслуговування хлібокомбінату в місті Шпола на Черкащині.

Іноді легкий ремонт армійці вимушені робити на місці, тому що броня на передовій може знадобитися будь-якої миті. Щоправда, ретельно маскують місця технічного обслуговування.

Прапорщик Руслан колись, до війни, зорганізував у Києві одне на двох із братом СТО. Але у 2017 році, вирішивши: однак усіх грошей не заробиш, подався захищати Батьківщину.

Пішов до армії в ремонтну роту за фахом із цивільного життя. Маючи багатий досвід, нині вчить підлеглих кузовних робіт, зварюванню та рихтуванню. Також за особистим проєктом зробив разом із побратимами бокс для фарбування техніки.

Сьогодні у командуванні військової частини докладають багато зусиль для того, щоб до ремонтних робіт залучати талановитих хлопців, які в цивільному житті працювали на СТО, а нині охоче укладають контракт. Завдяки їхнім умінням тут встигають швидко ремонтувати техніку й повертати її на передову, щоб у разі потреби вона прикрила бронею піхоту.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *