Всі інфоприводи за участю Фаїни Савенкової — спецоперація постійного представництва РФ при ООН – дослідження StopFake


Людмила Денісова, як інструмент спецоперацій російського агресора проти України.

Російські дипломати знову використовують дітей Донбасу — тепер в ЮНІСЕФ” – з таким заголовком вийшла стаття на сайті для перевірки фактів Stopfake.org.

2 листопада, російські медіа вибухнули «новиною» про те, що Генріетта Фор, виконавча директорка ЮНІСЕФ, нібито відповіла на листа Фаїни Савєнкової, а ЮНІСЕФ навіть матиме «розмову» з офіційним Києвом з приводу «нападок та посягань» на неї. Публікації на цю тему вийшли у ТАСС, Lenta.ru, Известия та інших ЗМІ. Розказуємо, що з цим не так.

Наприкінці жовтня російські медіа вийшли з новиною про те, що лист від Фаїни Савенкової, 12-ти річної мешканки окупованого Луганська, надійшов до офісу генсеку ООН та ЮНІСЕФ. У листі вона нібито звинувачувала Україну у військових злочинах проти дітей Донбасу, закликала до припинення війни.

StopFake нещодавно дослідив цю тему, і виявилося, що всі інфоприводи за участю Фаїни Савенкової — спецоперація постійного представництва Російської Федерації при ООН.

Детальніше про це ви можете дізнатися у нашому матеріалі «Луганська Саманта Сміт пише лист в ООН. І це — російська провокація з дітьми». Виявилось, що листи та відеозвернення від дівчинки з тимчасово окупованих територій трапляють до офісів міжнародних організацій виключно за участі російських дипломатів, тобто окупантів.

І за цим регулярно стежать прокремлівські ЗМІ, бо діти – завжди вдалий матеріал для пропаганди. Ситуацію з Фаїною Савенковою називав «неприпустимою» й постпред РФ при ООН Василь Небензя. Він також підтверджував, що передавав листи від 12-річної луганчанки. В офісі Генерального Секретаря ООН у відповідь на це застерегли дипломатів від залучення дітей до подібних «комунікацій». 

Втім це попередження не зупинило Постійне представництво Росії в ООН від подальшої ескалації цієї теми. І новий інфопривід не забарився. Матеріали російських ЗМІ про лист до ЮНІСЕФ, як і раніше, мають єдине першоджерело — телеграм-канал першого заступника постпреда Росії при ООН Дмитра Полянського. Твердження, що постпред РФ в ООН отримало відповідь від Генрієтти Фор на листа Фаїни Савенкової було опубліковане у телеграм-каналі 2 листопада. Цікаво, що вже за 6 хвилин (!) новина із таким же заголовком вийшла на російському ТАСС і далі була поширена іншими російськими ЗМІ.

Джерело: Телеграм-канал Дмитра Полянського https://t.me/dpol_un і ТАСС

Полянський зокрема пише: «Ми отримали реакцію виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієтти Фор на надіслану нами нещодавно копію листа Фаїни Савенкової.  ЮНІСЕФ планує обговорити ситуацію з відповідними партнерами в Україні, а також поспілкуватися з самою Фаїною, котрій у фонді бажають успіхів і творчої наснаги.» 

StopFake промоніторив відкриті джерела й не знайшов жодної публікації від імені ЮНІСЕФ та особисто Генрієтти Фор з приводу можливої відповіді на листа мешканки Донбасу. Офіційний текст відповіді не оприлюднила й російська сторона. Зазначимо також, що будь-які посилання на тексти листів Фаїни Савенкової до ООН та ЮНІСЕФ теж до цього часу відсутні. Єдиний текст «листа» Фаїни Савенкової, з яким можна ознайомитися у відкритому доступі, наразі розміщено у Donbass-insider — веб-ресурсі, який позиціонує себе як міжнародне новинно-аналітичне онлайн видання. Його редакція постійно бреше про обстріли українською армією мирного населення Донбасу. 

Інтерв’ю ж з Фаіною Савенковою зі звинуваченнями на адресу України у військових злочинах регулярно записуються й російськими пропагандистськими медіа Звезда, Украина.ру, “Россия 24”. 

Найперше відеозвернення Фаіни Савенкової до міжнародної громадськості було опубліковане все у тому ж телеграм-каналі  Дмитра Полянського.

Джерело: Телеграм-канал Дмитра Полянського https://t.me/dpol_un

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *