Вразила кількість розстрілів, вік жертв сексуального та гендерного насильства – від 4 до 82 років: Висновки ООН


Джерело: Ліга.Новини.

Міжнародна комісія ООН зібрала докази та дійшла висновку, що російські окупанти вчиняють в Україні воєнні злочини.

Про це заявив на засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві Ерік Месе, голова комісії, якій раніше доручили розслідувати події ранньої стадії вторгнення РФ – наприкінці лютого та у березні 2022 року у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях.

Він уточнив, що вони поки що “в основному” зосереджувалися на подіях у цих чотирьох областях: відвідали 27 міст та селищ, опитали понад 150 потерпілих та свідків, оглянули місця руйнувань, могили, місця утримання людей та катівні, а також залишки зброї, ознайомилися з великою кількістю документів та звітів.

Експерти ООН переконалися, що росіяни:

  • вели бойові дії у населених пунктах;
  • проводили невиборчі атаки без різниці між цивільними та військовими;
  • застосовували сексуальне та гендерне насильство.

“Нас вразила велика кількість розстрілів. Комісія розслідує такі випадки у 16 містах та населених пунктах. Ми отримали гідні довіри твердження про багато інших випадків страт. Загальні елементи цих злочинів включають попереднє затримання жертв, видимі сліди страти на тілах – зв’язані за спиною руки, вогнепальні поранення в голову та перерізане горло”, – додав Месе.

Співрозмовники, зазначив він, розповіли експертам ООН про побої, тортури електрострумом та примушення до роздягання, а також про інші види порушень у місцях утримання. Деякі жертви зникли, додав чиновник.

“Комісія встановила, що деякі військовослужбовці РФ вчиняли сексуальне насильство, тортури, жорстоке та нелюдське поводження. Є приклади випадків, коли родичів змушували стати свідками злочинів. Комісія задокументувала випадки зґвалтування, тортур та незаконного ув’язнення дітей”, – сказав чиновник.

Він додав, що у розслідуваних ними випадках вік жертв сексуального та гендерного насильства коливався від чотирьох до 82 років.

Месе запевнив, що комісія продовжить та розширить розслідування, зокрема на теми:

  • фільтраційних таборів окупантів;
  • примусового переміщення людей;
  • незаконного усиновлення захоплених українських дітей;
  • руйнування громадської інфраструктури;
  • присвоєння чи знищення економічних ресурсів;
  • порушення права харчування;
  • законності змін у місцевій адміністрації, які можуть мати далекосяжні наслідки.

Чиновник ООН заявив, що вони “стурбовані стражданнями”, заподіяними цивільному населенню, а нещодавнє виявлення нових могил “ілюструє серйозність ситуації”. Месе назвав це не війною Росії проти України, а “збройним конфліктом в Україні”.

Він заявив, що “спроби налагодити конструктивний діалог з владою РФ, на жаль, поки що не увінчалися успіхом”, і додав, що вони будуть “наполегливими в наших зусиллях”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *