Волонтери про заяву МО де вказано, що поранені повністю забезбечені необхідним і допомога вже не потрібна


Diana Makarova

А ПОТІМ МОЖНА І КОНЦЕРТ

Ми знали з самого початку, що колись так станеться. Більш того – ми і самі робили так, щоб сталось саме так. Скажу ще сильніше – ми мріяли, щоб наша волонтерська допомога стала непотрібною.
І ось раптом…

...”ЗВЕРНЕННЯ КОМАНДУВАННЯ МЕДИЧНОЇ СЛУЖБИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ДО ВОЛОНТЕРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Шановні волонтери!
Командування Головного військово-медичного управління та медичної служби Збройних Сил України щиро дякує Вам за патріотизм та тривалу допомогу у медичному забезпеченні лікування поранених військовослужбовців – захисників України.
……… Усім пораненим проведене сучасне інструментально-діагностичне обстеження, лікування здійснюється у відповідності до протоколів із застосуванням медичних препаратів, які призначаються кваліфікованими спеціалістами. На сьогоднішній день у фармацевтичному центрі Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” є всі необхідні лікарські засоби. Поранені військовослужбовці поставленні на всі види забезпечення, в тому числі здійснюється якісне
харчування за каталогом (згідно визначених дієт).
Керівництвом медичної служби Збройних Сил України створюються всі необхідні умови для якісного лікування та скорішого одужання наших захисників.
Нашу подальшу співпрацю з волонтерськими організаціями вбачаємо у моральній підтримці наших військовослужбовців та їх соціально-психологічній адаптації.”


Що означає це звернення?
Давайте, я вам перекладу. Дослівно переклад звучить так:

– Медикаменти в госпіталях НЕпотрібні. Волонтерська робота в госпіталях НЕпотрібна. Приносити харчування для поранених НЕпотрібно. А хто тут шляється під ногами? А, це волонтери. Волонтери, ну, якщо вам так вже хочеться, то ви можете провести концерт для поранених. Дозволяємо. В усьому ж іншому – всєм спасібо, всє свободни!

Ми знали з самого початку, що колись так станеться. Більш того – ми і самі робили так, щоб сталось саме так. Скажу ще сильніше – ми мріяли, щоб наша волонтерська допомога стала непотрібною.
Стоп-стоп. Дійсно непотрібною?

Почитаємо відгуки волонтерів:

– Препарати, що не входять в перелік ліків для закупівлі, як будете закупати? А ніяк. Бо за нецільове використання грошей можно і по шапці отримати. І погони можуть зняти.
– Препарати для лікування онко самі закупите чи хворі зі своєї пенсії в 7000-10000 грн? А якщо нема грошей у бійця – то помирати? Нє-нє, я розумію, бійця спишемо, а там його проблеми. Помре ж він тепер цивільним. А це вже не Ваша зона відповідальності.
– Коли ви будете забезпечувати бійців в повному обсязі оригінальними медикаментами за міжнародними протоколами лікування, а не направляти їх в аптеку купувати або «лікуйся тим що є (аналогами)».
– Коли в реанімаціях військових госпіталів будуть завжди в наявності всі розчини й життєво необхідні препарати.
– Коли ви будете робити весь спектр необхідних аналізів для лікування бійців або оплачувати їх аналізи в приватних лабораторіях.
– і так далі, там багато пунктів від медичних волонтерів, тих, хто не один рік поклав на військову медицину, тих, хто допоміг врятувати не одну тисячу людей.

А що ж у коментах під цими постами? Що кажуть читачі – підтверджують обурення волонтерів чи стають на сторону високого медичного начальства, якому так враз стали непотрібними волонтери?

– Як людина, що шостий рік у військовому шпиталі з пораненими, підтверджую – брехня “у нас для солдат все є, шпиталь усім забезпечений” .
Тільки вчора у коридорі відділення до мене підійшла розгублена дружина бійця – “ми за призначенням лікаря купили ліки на 4 тисячі. А що далі робити? У нас більше немає….”
– Вже майже !!! РІК !!! ми намагаємось ХОЧА Б створити спільну Робочу Групу, для вивчення питань НЕзабезпеченості військових з важкими патологіями (в першу чергу, онкологія та гепатити) – ані сучасною діагностикою, ані сучасним лікуванням за міжнародними протоколами!! Я не кажу вже про НЕПРИПУСТІМИ рівні інвалідізаціі, викликані непрофесійним втручанням в процеси захворювань — коли онкологію оперують у військових шпиталях, не маючи при цьому ні результатів МРТ, ні КТ, ні спеціальних лабораторних досліджень на визначення імунного статусу пухлин!
– Если бы все потребности в госпиталях были закрыты,и система бесплатных лекарств тоже была налажена,то финансовая помощь шла бы на фронт,там всегда есть потребности,но пока бойцы обращаются за помощью,потому,что им государство не помогло/обеспечило/выдало,то что должны были,волонтеры будут закрывать и помогать.
– Незнаю чим думає наше військове керівництво , адже навіть при тому що зараз левова частка забезпечення госпіталів та військових збройних сил лежить на плечах волонтерів, і їм зараз бракує медикаментів і обладнання то що буде коли волонтери припинять свою роботу?

А тепер порівняємо ці коменти, сповнені болю, з суворою та урочистою заявою від командування медслужбою ЗСУ.
Та тут одне з двох – або волонтерам дійсно рано ще зупинятись лише на концертах для поранених. Або командування медичної служби ЗСУ просто не знає толком, що в нього твориться у господарстві.
Щоправда, є ще і третє припущення – схоже, що командуванню медслужби ЗСУ просто пофіг на реалії госпітальних, медичних фронтових та реабілітаційних тощо процесів.
По-фіг.
Аби була галочка у звіті.
Але біда у тім, що отаку порожню галочку у звіті замість серйозної роботи саме волонтери й не дадуть замовчати. То, може, саме в цьому питання? Можливо, саме тому за волонтерство взялись так рішуче високі офіцери в погонах від медицини?

Це все поки що пишуть волонтери.
Жаль, що не пишуть нічого родичі поранених та хворих військових та самі ті військові.
Жаль також, що не пишуть на цю тему військові медики. Вони ж бо знають істину суть того, що відбувається з військовою медициною.

Чи напишуть вони?
Чи підтвердять право та необхідність волонтерства йти і допомагати у госпіталях, в реабілітації, на фронтових медичних майданчиках?
Не знаю. Тут – питання совісті. І власних погонів.
І совісті…
І ще раз – лише совісті…

… а потім, вже після того, як все у нас налагодиться у військовій медицині. Налагодиться дійсно, а не на папері офіційних звітів.
Отоді можна і концерт.

… до речі – ой. Чомусь саме після обурення волонтерства на звернення у стилі “Всєм спасібо, всє свабодни” – внізапно глюкнув сайт військової медслужби.
От незадача, скажіть…

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Волонтери про заяву МО де вказано, що поранені повністю забезбечені необхідним і допомога вже не потрібна

  1. С 2008 года я веду неравную борьбу с тоталитарным режимом в России. Имею огромную базу данных с конкретными фактами на преступников из числа руководства страны. Готов представить безвозмездно. Мой телефон для связи +79219033092.
    Слава Украине!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *