Військовим бойовим частинам передали ще 19 мобільних лазне-пральних комплексів на шасі МАЗ


У Харкові кілька військових частин, що беруть безпосередню участь у бойових діях на Сході України, отримали загалом 19 мобільних лазне-пральних комплексів (МЛПК) на базі автомобілів МАЗ.

Зазначається, що всього за п’ять років ЗСУ отримали 61 МЛПК, повідомляє АрміяInform.

Раніше використовували іншу автомобільну базу, зокрема вантажівки сімейства КрАЗ. Цього ж разу працівники ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», де виготовлені МЛПК, використали автомобілі типу МАЗ.

За словами начальника речового складу Об’єднаного центру забезпечення підполковника Богдана Чупилко, з кожною новою партією технічні характеристики комплексів дещо поліпшуються, вони стають легшими в керуванні тощо.

Офіцер додав: всі МЛПК відповідають сучасним гігієнічним і санітарним нормам, дають військовим на передовій змогу випрати, висушити, попрасувати одяг і помитися. Вони розміщені у двох 20-футових контейнерах і мають два відділення.

Так, в одному з двох контейнерів МЛПК є відділення для прання, сушіння, прасування натільної білизни й одягу. Позаду, в технічному відсіку, розміщені дизель-генераторні установки автономного енергозабезпечення, а також спеціальне обладнання для підключення до зовнішньої мережі. В іншому контейнері-причепі передбачено мобільний банний модуль, в якому є можливість нагрівання води з використанням як рідкого, так і твердого палива.

— До головних переваг саме цього МЛПК на базі МАЗ можна віднести те, що він має 4 пральні та 4 сушильні машинки, може перевозити до 10 тонн води, оснащений автономним живленням. А за допомогою внутрішнього й виносного душового обладнання впродовж робочого дня до 240 осіб зможуть помитися. Цього тилового «велетня» за характеристиками обслуговують лише 5 осіб. Проте з власного досвіду скажу, що в окремих випадках вистачить і двох-трьох, — пояснює підполковник Богдан Чупилко.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *