Військові льотчики тестують французький шолом, який переважає аналог російського


На Київщині військові льотчики бригади тактичної авіації виконали перші польоти в новому французькому шоломі LA 100, – про це повідомляють “Крила”.

Дане спорядження вже не перший рік використовується льотчиками НАТО, в тому числі французькими.

Після застосування спорядження на практиці нашими авіаторми – враження дуже позитивні. Шолом тестують, «підганяють» за всіма параметрами, а паралельно завершується адаптація технічної документації під українські стандарти.

Одне з головних переваг LA 100 – його вага. Якщо російський аналог ЗШ-7 важить близько 2-х кілограмів, то «француз» вдвічі менше. Тобто, в разі катапультування навантаження на шийний відділ хребта льотчика складе вже не 40, а 20 кілограмів. Незважаючи на малу вагу, шолом LA 100 досить міцний і з легкістю витримує навантаження. Вартість французьких шоломів значно нижче, – повідомив старший інженер відділу експлуатації авіаційного устаткування підполковник Олег Наумук.

Повідомляється, що протягом трьох місяців новинку тестуватимуть в бригаді тактичної авіації. Після цього командування Повітряних Сил клопотатиме про закупівлю вже більшою партії французьких шоломів.

Чому імпорт, а не власне виробництво:

– LA 100 французького виробництва – задоволення не з дешевих, проте налагодити виробництво такого обладнання в Україні «з нуля» – ще дорожче. Потрібно складне і дороге устаткування, а також сертифікація відповідно до міжнародних стандартів. Тому поки оптимальним варіантом є імпорт такої продукції, – пояснив старший інженер відділу експлуатації авіаційного устаткування підполковник Олег Наумук.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *