Відвів збитий літак від села втративши висоту, не зміг безпечно катапультуватися та загинув смертю Героя


У Краматорському районі Донецької області під час виконання бойового завдання героїчно загинув 24-річний офіцер, командир авіаційної ланки Данило Мурашко, який служив у військовій частині Миколаєва, передає Новинарня.

У 299-й бригаді тактичної авіації ПС ЗСУ ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова повідомили: 

“Під час виконання бойового завдання у складі пари був підбитий ворожим винищувачем. Побачивши поблизу населений пункт Шабельківка, пілот не зважаючи на малу висоту польоту, до останньої секунди намагався відвести літак від житлових будівель. У зв’язку з цим втратив висоту, не зміг безпечно катапультуватися та загинув смертю Героя”.

Побратими згадують, що Данило з 24 лютого 2022 року здійснив 141 бойовий виліт, знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, понад 80 автотранспортних засобів, приблизно 30 автоцистерн паливно-мастильних матеріалів, близько 600 осіб живої сили противника, неодноразово здійснював вивід авіаційної техніки з-під авіаційних та ракетних ударів противника.

Прощання з Данилом Мурашком відбулося 30 січня в ніжинській церкві Всіх Святих.

Данило Мурашко народився в Ніжині на Чернігівщині, закінчив школу №9. У 2013 році вступив до Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. З 2015 по 2020 рік – курсант Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Із листопада 2020 року по травень 2022-го Мурашко був на посаді льотчика, надалі – старший льотчик авіаційної ланки авіаційної ескадрильї, на момент загибелі – командир ланки.

Данило був військовим льотчиком 3-го класу. Повний кавалер ордена Богдана Хмельницького (має всі три ступені офіцерської нагороди, зокрема БХ І ступеня отримав указом президента від 9 серпня 2022), кавалер Сталевого хреста.

Посмертно йому було присвоєно звання майора.

У молодого героя залишилась дружина.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *