Відтворення лісів в українських Карпатах


Як передає Національний промисловий портал з посиланням на прес-службу Державного агентства лісових ресурсів України, Шевченківське лісництво відвідав заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час своєї поїздки до Вигодського лісового господарства, що на Прикарпатті.

Загальна площа Шевченківського лісництва складає 4243 га, з яких 3522 га вкриті лісом. Переважають тут буково-ялиново-ялицеві насадження. Але гордістю лісівників цього лісництва є розсадники. Саме тут вирощують посадковий матеріал, який згодом висаджуються на зрубах і на місцях колишніх лісових згарищ.

Щорічно у розсадниках вирощується близько 150 000 сіянців і саджанців ялин, ялиці, модрини, сосни, буків, – розповідає головний лісничий Василь Тисяк. – У літніх піднавісах ростуть основні лісоутворюючіпороди: ялина європейська, ялиця біла, клен-явір, бук лісовий і модрина європейська. Вирощуються вони як у відкритому, так і в закритому ґрунті. Торік, приміром, ми виростили 100 000 штук посадкового матеріалу і передали в лісництва лісгоспу під час лісокультурної компанії.

Окрім сіянців в теплиці вирощується лісоматеріал, отриманий вегетативним способом – живцюванням. В основному це декоративні рослини, яких у Шевченківському лісництві 50 видів.

Разом з тим, перс-служба Державного агентства лісових ресурсів України розмістила на своїй сторінці у Фейсбук повідомлення для засобів масової інформації з роз’ясненням щодо коректного інформування про відтворення лісів.

Розуміючи актуальність теми відтворення українських лісів, просимо засоби масової інформації коректно подавати інформацію щодо загальних площ відтворення лісу. На інфографіці ви можете побачити, що у 2018 році буде відтворено менше лісів, ніж було у 2017 році. Це пов’язано з тим, що відбулося значне зменшення суцільних рубок під час заготівлі деревини.

Варто звернути увагу! Значне зменшення суцільних рубок у 2017 році зумовлене передусім саме зменшенням суцільних санітарних рубок. У 2017 році почали діяти нові Санітарні правила в лісах України, якими і було передбачено обмеження застосування суцільних санітарних рубок, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відтворення лісів у поточному році відбувається в основному на зрубах минулого року.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.