Вбиті російськими фашистами українці з інвалідністю. Вони були беззахисними перед окупантами


Завдяки команді сторінки у Фейсбук “Меморіал” ми можемо дізнаватись історії вбитих російськими загарбниками цивільних українців, пам’ятати їх, згадувати і, звісно, щоразу жахатись тому, скільки горя, скільки біди, скільки болю несе москвинський народ світові. У російських загарбників є імена, сім’ї, діти, рідня, і на них всіх потрібно проливати світло, називати їх, водночас ця інформація має бути доступною для ознайомлення кожній людині на цій планеті. Саме таку мету переслідує у своїй роботі Центр “Миротворець”. Кожен росіянин винен у цих смертях, кожен росіянин так чи інакше допомагає вбивати українців. Кожен з них має відчути відповідальність на собі.

Історії людей з інвалідністю, які загинули через російську агресію.

Вони були беззахисними перед ворогом…

💔 Микола Колосовський

Після інсульту мав інвалідність І групи. Був прикутий до ліжка. Чоловік згорів заживо через влучання в дім російського снаряда. Це сталося в Мощуні на Київщині 11 березня 2022 року.

💔 Олександр Цовма

Мав інвалідність з дитинства. Жив у Гостомелі на Київщині зі старшою сестрою та родиною племінниці, був безробітним, допомагав рідним по господарству. 3 березня 2022 року Олександра вбили російські військові – пострілом у потилицю.

«Він був позитивний, добряк. Був як дитя, такий наївний і беззахисний. За що його могли вбити?» – сказала племінниця Олена.

💔 Федор Здебський

Працював судмедекспертом в Ізюмі на Харківщині. Мав інвалідність, через важку хворобу втратив ногу й пересувався на протезі. Російські солдати хотіли забрати автівку чоловіка, яка була спеціально обладнана під нього.

7 травня 2022 року російський військовий кілька разів вдарив Федора і застрелив із автомата.

💔 Подружжя Крамаренків та Антоніна Холодняк

Віктор Крамаренко був ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС. Через опромінення розвинулась гангрена, тож чоловіку ампутували ноги. Віктор пересувався на візку. Чоловік потонув 7 червня 2023 року в Голій Пристані на Херсонщині. Поруч загинула дружина Тетяна Крамаренко, яка теж мала інвалідність, і, ймовірно, намагалась врятувати чоловіка. Потонула також майже незряча матір Тетяни, Антоніна Холодняк.

💔 Дмитро Шувалов

Мав дитячий церебральний параліч. Після того, як наприкінці березня 2022 його батьків вбив снайпер у Маріуполі, залишився один. Однак Дмитро не міг самотужки подбати про себе. Його знайшли мертвим у травні. Невідомо, скільки юнак прожив після втрати мами і тата.

Ці історії – лише маленька частина воєнних злочинів, які чинить країна-окупант.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *