Варто пишатися: Як українські винороби відновили своє виробництво майже з нуля після втрати Криму та завоювали престижні міжнародні нагороди та відзнаки


У 2014-му, коли Кримом прокотилися перші тривожні сигнали, у Києві відразу було створено юридичну особу ТОВ “Торговий Дім “Інкерман”. Як казали тоді, “про всяк випадок”, та найгірше таки сталося: межа між материковою частиною України та півостровом перетворилася на справжній кордон. Згідно з вимогами українського законодавства, товарообіг між компаніями групи Inkerman у Криму та на материку став неможливим, – – розповідає“Українська правда. Життя”

Відтоді Торговий дім “Інкерман” став випускати вина Inkerman для українців і на експорт, вироблені вже не з кримського винограду на заводах Севастопольського регіону, а на заводах у Новій Каховці (Херсонська область) та в Одесі — з кращого винограду Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.  

Компанії Inkerman довелося відновлювати своє виробництво майже з нуля, адже більшість виноградників країни, розташованих у Криму, стали для Inkerman недосяжними. Так, за даними Державної служби статистики, якщо наприкінці 2013 року загальна площа виноградників в Україні становила близько 75,1 тисячі гектарів, то на сьогодні вона становить приблизно 44,5 тисяч. Тобто після анексії сировинна база виноробних господарств України зменшилася майже вдвічі, й це не могло не позначитися на обсягах виробництва.

Майже два роки компанія витратила на те, щоб з 2016-го відновити для споживачів не лише можливість придбати улюблені вина в повному асортименті, а й забезпечити їх смакові якості, максимально наближені до улюблених кримських смаків. Протягом 2013–2015 років винороби й технологи Торгового дому “Інкерман” обирали партнерів-виноградарів у Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, а також за кордоном. Варто зауважити, що складності в цей період також завдав той факт, що 2014 року у всіх виноробів зріс попит на сировину, і аграрії, скориставшись такими умовами ринку, підняли ціну на 20 % лише за один рік.

Але складнощі — це поштовх для реалізації нових можливостей та розвитку. Inkerman зумів запровадити ефективну антикризову модель, грамотну асортиментну політику і такий алгоритм взаємодії з постачальниками сировини, який дозволив не лише зберегти позиції, а й збільшити частку компанії на винному ринку порівняно з 2013 роком.

Так, у 2017-му загальний обсяг виробництва вин Inkerman становив 9,5 млн пляшок, і цього року на підприємстві сподіваються перевершити цей показник.

Новий етап в історії компанії почався у 2017 році.

Уся колекція Reserve — Riesling, Saperavi, Merlot та Cabernet Sauvignon — була відзначена експертами на міжнародній виставці Vinitaly у Вероні, що вважається дуже престижною подією серед виробників усього світу. Крім того, якість і дизайн колекції Reserve високо оцінив знаний міжнародний консультант з питань виробництва та маркетингу вина Людвіг Вангенмаєр у рамках ІІІ Національного виноробного форуму. Форум оцінює готовність українського вина до експорту, і цю перевірку продукція Inkerman пройшла на відмінно. Ігристе вино Brut Inkerman наприкінці 2017 року на сліпій дегустації Асоціації сомельє України випередило всі вітчизняні аналоги та навіть італійське Prosecco. Серед 44 учасників у категорії “Брют” ігристе вино Brut Inkerman отримало найбільшу кількість балів — 81,07. У 2017 році Торговий дім “Інкерман” отримав нагороду “Лідер року” у національному бізнес-рейтингу, а навесні 2018-го став переможцем у щорічному конкурсі “Бренд року” у категорії “Вино”, у номінації “Бездоганна якість”.

Окрім бізнесових досягнень, компанія Inkerman підтримує соціальні ініціативи та мистецькі проекти. У галузі мистецтва компанія співпрацює з театрами, виступає спонсором різноманітних виставок і навіть має власну колекцію картин українських митців, написаних вином. Крім того, спеціалісти Inkerman безкоштовно читають лекції в Національному університеті харчової промисловості, щоб майбутні професіонали краще розуміли потреби реального виробництва.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *