В Україні вже стоврено 561 інклюзивно-ресурсний центр


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

В Україні вже працює 561 інклюзивно-ресурсний центр, до кінця року планується створити ще 87 ІРЦ, повідомляє Укрінформ з посиланням на міністра освіти та науки Лілію Гриневич.

“Станом на червень створено 561 інклюзивно-ресурсний центр, до кінця року заплановано ще 87 інклюзивно-ресурсних центрів”, – сказала Гриневич.

Нагадаємо, уже цього року в Україні відбувся перехід на міжнародний формат оцінки функціонування та обмеження життєдіяльності дітей з особливими освітніми потребами.

Наприкінці лютого 2019 року з ініціативи Фонду Порошенка у співпраці з Міжнародним фондом “Відродження” відбувся тренінг з використання нових методик для фахівців ІРЦ з усієї України, який відкрила дружина п’ятого Президента України, голова Фонду Порошенка Марина Порошенко.

Зазначається, що це навчання дасть можливість застосовувати єдиний підхід до комплексної оцінки розвитку дітей по всій країні. За словами Марини Порошенко, це дуже важливий і відповідальний момент, який Фонд Порошенка у співпраці з Міністерством освіти і науки готували майже 1,5 роки.

Лілія Гриневич повідомила, що найбільше ІРЦ створено в Київській області, найменше – у Києві, недостатня мережа інклюзивно-ресурсних центрів у Закарпатській, Херсонській, Дніпропетровській, Львівській областях.

Одним з проблемних питань є невідповідність кількості інклюзивно-ресурсних центрів у певних регіонах відповідно до розрахункової кількості дитячого населення, а також неукомплектованість ІРЦ працівниками (зараз вона становить лише 50% від потреби) та недостатній рівень підготовки фахівців.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *