В Україні створений перший вітчизняний ствол для гаубиці д-30


В Україні створений перший вітчизняний ствол калібру 122 мм для буксируваної артилерійської системи Д-30.

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на Голову Наглядової ради ПАТ “Краматорський завод важкого верстатобудування” (КЗВВ) Юрія Бондаря.

Ствол для артсистеми Д-30 виготовлений на замовлення Міністерства оборони України. Під час його створення витримані всі технічні вимоги. В стволі реалізована прогресивна нарізка, яка широко використовується в артсистемах НАТО. На даний момент ствол готовий до випробувань” – зазначив Юрій Бондар.

Новий 122 мм ствол для гаубиці Д-30 в цеху “Краматорського заводу важкого верстатобудування”. Лютий 2020 / Фото: Defense Express

Варто зазначити, що ствол є наступною генерацією аналогічного радянського ствола, що раніше в Україні ні коли не випускався. Однак сучасні технології металургії та механічної обробки мають значно поліпшати якість нового ствола. 122 мм ствол також може використовуватися у різних існуючих модифікаціях артсистеми Д-30 та САУ 2С1 “Гвоздика”.

Новий 122 мм ствол для гаубиці Д-30 в цеху “Краматорського заводу важкого верстатобудування”. Лютий 2020 / Фото: Defense Express

Нагадаємо, вперше про опанування технології так званої “прогресивної нарізки” та робіт з виготовлення 122 мм стволів для артилерії представники краматорського заводу повідомили на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2019”. За аналогічною технологією також виготовлений більш потужний 155 мм ствол для САУ “Богдана”.

Відзначалося, що на “Краматорському заводі важкого верстатобудування” не просто виготовляють стволи, а й роблять це на власних верстатах, що були самостійно спроєктовані та виготовлені на цьому вітчизняному підприємстві.

Також варто додати, що на “Зброя та Безпека-2019” представники “Старокраматорського машинобудівного заводу” (сусіди КЗВВ) представили стволи для танкової гармати (гладкоствольні 125 мм) та зі “звичайною нарізкою” (152 мм для САУ 2С3 “Акація”). При цьому відзначалося, що танкові стволи вже пройшли кваліфікаційні випробування, серійно виготовляються й постачаються українським танкоремонтним та танкобудівним підприємствам.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *