В Україні розпочато реєстрацію першого продукту із географічним маркуванням визнаним в ЄС


В Україні розпочато реєстрацію першого продукту із захищеним географічним зазначенням походження. Так, 19 грудня 2018 року до Мінекономіки подано заявку на реєстрацію географічного зазначення «ГУЦУЛЬСЬКА ОВЕЧА БРИНДЗЯ», яка в майбутньому стане підставою для охорони цього зазначення і в ЄС, – повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Географічне зазначення (ГЗ) — це позначення, що використовується на товарах, які мають певне географічне походження і мають властивості, репутацію або характерні особливості, зумовлені переважно цим місцем походження.

Приклади ГЗ: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.

«Продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України. Така продукція забезпечить перспективи не лише для розвитку локального виробництва, а і для ефективної роботи на зовнішніх ринках, збільшення експортного потенціалу та впізнаваності України як виробника харчової продукції світового рівня», – прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Вона додала, що запровадження системи географічних зазначень має низку переваг:

  • гарантування якості і безпечності продукції,
  • уникнення фальсифікації та підробок,
  • покращення організації процесу виробництва,
  • розвиток кооперації, створення нових робочих місць,
  • розвиток сільських територій,
  • популяризація зеленого туризму.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.