В ході спільних навчань НАТО вперше випробували українську бойову систему Delta


Військово-морські сили України вперше взяли участь у найбільших навчаннях НАТО з використання безпілотних систем у морських операціях —  REPMUS 24.

Такі спільні навчання сприяють обміну досвідом і підвищують рівень взаємодії між Україною та нашими партнерами.

В ході навчань НАТО вперше випробували українську бойову систему Delta.

  • Довідка: «Дельта», також Delta — національна військова система ситуаційної обізнаності, яку використовують Сили безпеки і оборони України; побудована за стандартами НАТО, що уможливлює ведення мережево-центричної війни.

За допомогою бойової системи DELTA українські військові скоординували роботу понад 50 безпілотних апаратів різних типів — підводних, морських, наземних та повітряних, повідомляє пресслужба Міноборони.

Під час навчань DELTA також змогла під’єднатися та отримувати дані про місцеперебування німецької «роботизованої собаки» Robotics-L від Rheinmetall. Цей чотирилапий робот завдяки своїй мобільності здатен супроводжувати солдатів у складній місцевості, виконувати різноманітні завдання та сприяти їхньому захисту від мінних перешкод. 

Навчання проходили біля півострова Троя в Португалії з 9 до 27 вересня. Військові відпрацьовували використання дронів для низки задач, зокрема боротьбу з підводними човнами, нейтралізацію морських мін та захист критичної підводної інфраструктури.

Під час навчань система DELTA інтегрувалась з іншими бойовими системами, що дозволило обмінюватися даними та розмежувати «свої» та «ворожі» сили. Це значно покращило управління операціями та підвищило рівень координації дій учасників маневрів.

Довідково 

  • Навчання REPMUS 24 організовані Групою об’єднаних сил і засобів НАТО для морських безпілотних систем (JCGMUS), Центром морських досліджень і експериментів НАТО (CMRE), інженерним факультетом Університету Порту і Європейським оборонним агентством. Морські маневри відбулися під егідою Португалії. 
  • Серед цілей навчання REPMUS 24 — інтеграція безпілотних платформ, систем управління (C2) та міждоменна взаємодія, а також досягнення оперативної сумісності з системами управління країн-партнерів НАТО.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *