В інтернет-магазині і у кав’ярні: З наступного року мова обслуговування споживачів – українська!З 16 січня 2021 року сфера обслуговування в Україні переходить виключно на українську мову. Обслуговувати споживача іншою мовою можна буде тільки на його прохання.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у Facebook.

“З 16 січня 2021 року мова обслуговування споживачів – українська!”, – зазначає Кремінь.

Як він уточнив, “Відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою”.

За словами уповноваженого, “у супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав’ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ти не був – обслуговування має бути українською”.

Як він додав, іншою мовою персональне обслуговування клієнта може здійснюватися лише в тому випадку, якщо він про це попросить.

У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою Кремінь порадив звертатися до мовного омбудсмена.

Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” був ухвалений 25 квітня 2019 року і набрав чинності 16 липня того ж року. Водночас норми закону імплементуються поступово.

Нагадаємо: Опозиційний блок намагається оскаржити конституційність “мовного” закону. Влітку цього року Конституційний суд України розпочав розгляд подання депутатів-опоблоківців, які просили перевірити закон про державну мову на предмет відповідності Конституції.

Водночас голова Конституційного суду Олександр Тупицький дав зрозуміти, що подання проросійських депутатів не буде задоволене. “Нема там особливих проблем”, – сказав Тупицький, коментуючи Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Джерело: Голос Америки.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *