Уперше на Фанарі відбулася літургія українською мовою


У рамках візиту офіційної делегації Православної Церкви України та паломників, що проходив з 29 листопада по 2 грудня, вперше в історії на Фанарі в Стамбулі, де розташовується резиденція Вселенського Патріарха, відбулася Божественна літургія українською мовою.

Для ПЦУ подія, яка об’єднала в молитві представників різних помісних церков, є глибоко символічною, передає Голос України.

Як повідомляє прес-служба ПЦУ, 30 листопада з нагоди свята Андрія Первозванного в Патріаршому храмі святого Георгія відбулася літургія, під час якої було спільно вшановано апостола, що проповідував на берегах Дніпра та встановив на київських пагорбах хрест. Саме з того часу на українських землях почало поширюватися християнство.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій співслужив Вселенському Патріарху Варфоломію та Папі і Патріарху Олександрійському і всієї Африки Феодору.

Окрім ієрархів Константинопольської, Олександрійської та Української Церков під час літургії співслужив і митрополит Константійський і Аммохостський Василій — ієрарх Православної Церкви Кіпру. У храмі був також присутній представник Римсько-Католицької Церкви кардинал Курт Кох на чолі делегації цієї Церкви.

Тісні відносини між двома єдиноутробними братами становлять собою приклад для духовних відносин між братськими церквами та заклик до спільного християнського свідчення у світі і до євангельської проповіді», — наголосив Патріарх Варфоломій.

У неділю, 1 грудня, у храмі чудотворця Миколая у Стамбулі ієрархами Православної Церкви України: митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм у співслужінні архімандрита Харлампія, який опікується українською громадою в Стамбулі, диякона Михайла Омельяна, старшого викладача Київської православної богословської академії, та інших вперше звершилася Божественна літургія українською мовою.

У храмі, крім паломників і прихожан, були присутні заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, Посол у Туреччині Андрій Сибіга та Генеральний консул у Стамбулі Олександр Гаман.

Від імені Вселенського Патріарха єпископ Галікарнасський Адріан привітав українську громаду Стамбула, яка перебуває під опікою Його Всесвятості. «Український народ є дуже набожний і близький до Бога, і є честю для всіх нас те, що ми тут разом є вірними дітьми Вселенської Патріархії», — наголосив єпископ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *