Українські зенітники навчаються в шоломі віртуальної реальності


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

За кілька секунд привести ПЗРК у бойове положення, захопити повітряну ціль і знищити її — цього навчають курсантів факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ на унікальних електронних тренажерах.

Тренажер являє собою шолом віртуальної реальності з вбудованою системою орієнтування в просторі й імітатор ПЗРК, які підключені до модуля керівника занять, що з допомогою програмного редактора формує бібліотеку завдань курсу стрільб. За результатами дій стрільця-зенітника програма виставляє оцінки та повідомляє про помилки, даючи рекомендації щодо подальшої підготовки.

Окрім того, використання тренажно-імітаційних комплексів заощаджує державні гроші, адже один реальний постріл із ПЗРК коштує близько 15 тис. грн.

На додатковому екрані можна спостерігати повітряну та наземну обстановку на етапах підготовки та проведення стрільб, а також дати візуальну оцінку результату пострілу.

З допомогою тренажерів у курсантів формуються стійкі навички виконання всіх операцій бойової роботи: виявлення та супроводження повітряних цілей, визначення моменту запуску ракети. Програмне забезпечення дає змогу імітувати різні умови, характерні для сучасних видів бою, що значно підвищує ефективність технічної та спеціальної підготовки майбутніх офіцерів, — розповів начальник кафедри бойового застосування озброєння протиповітряної оборони Сухопутних військ полковник Станіслав Кадубенко.

Джерело

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *