Українські військові повернуться до Іраку.Україна – одна з найближчих партнерів Альянсу, що забезпечує безпеку Атлантичного регіону


Українські військовослужбовці вирушать до Іраку в рамках тренувальної місії НАТО для місцевих військових.

Про це під час спільного брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Національний Промисловий портал з посиланням на УМП.

Генеральний Секретар НАТО назвав Україну одним з найближчих партнерів Альянсу, що забезпечує безпеку Атлантичного регіону.

“Ваші війська є в Афганістані, Косово. Також ви є частиною сил швидкого реагування НАТО. Я знаю, що ви готуєтеся до участі у навчальній місії НАТО в Іраку, де ми спільно боремося з тероризмом”, – зазначив Столтенберг.

Також Єнс Столтенберг підкреслив, що Північноатлантичний Альянс високо цінує партнерство з Україною.

Нагадаємо, що відповідно до рішення керівників країн НАТО, прийнятим у 2018-у році, в Іраку діє тренувальна місія НАТО – NMI («Місія НАТО – Ірак» англ. NATO Mission Iraq). Нова місія була започаткована на саміті НАТО в Брюсселі, який відбувся із 11 до 12 липня 2018 року у відповідь на прохання іракського уряду.

Це не бойова місія, в якій радники тісно співпрацюють з офіційними представниками Міністерства оборони Іраку і Бюро радника з питань національної безпеки над забезпеченням більшої ефективності, сталості, інклюзивності та прозорості оборонного сектора.

Інструктори НАТО в іракських військових навчальних закладах готують іракських військових з таких питань, як протидія вибуховим пристроям, цивільно-військове планування, ремонт і обслуговування бронетехніки та військова медицина.

До цього українські військові впродовж серпня 2003 року по грудень 2008 року брали участь в Іракській Війні в складі коаліційних військ під проводом США.

Ця закордонна військова операція є наймасштабнішою за всю історію незалежної України, постійна військова присутність в Іраку складала до 1690 військовослужбовців, а всього, військову службу в Іраку та Кувейті пройшло близько 6100 українців, 18 з яких загинуло і понад 40 отримали поранення.

За час місії українські військові посприяли будівництву 14 шкіл, ремонту 7 дитсадків, 4 автошляхів та 3 ліній електропередач. Було відновлено 4 об’єкти водопостачання, медичну допомогу було надано майже 50 тисячам місцевим мешканцям.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *