Україна збільшила виручку від експорту овочів, картоплі та бобових на третину


Згідно з інформацією Ukrainefood.org, українські виробники на 34,3% збільшили експортну виручку від реалізації за кордон свіжих та перероблених овочів, картоплі та бобових культур протягом перших семи місяців поточного року порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Протягом цього періоду Україна отримала $110 млн. доларів від реалізації цієї продукції на експорт.

Найрізкіше збільшення експорту відбулося в категорії бобових культур, сезон реалізації яких в поточному році розпочався раніше, ніж завжди. Якщо минулого року перші великі партії бобових були експортовані лише в серпні, то цьогоріч експортувати продукцію українські виробники та трейдери почали вже в червні. Приріст експорту за цією категорію склав майже $15 млн. доларів.

Також відчутно, на 16% та майже $10 млн. доларів, збільшилася виручка від реалізації сушених бобових культур.

Значним було зростання експорту заморожених овочів, яких було вивезено майже вдвічі більше, ніж рік тому за перші сім місяців. Приріст експортної виручки за цією категорією склав $2,1 млн.

Фахівці пояснюють зростання експорту заморожених овочів різким збільшенням кількості підприємств, що займаються заморожуванням овочів, ягід та фруктів внаслідок стрімкого збільшення виробництва малини в України.

Крім того, в 3,7 рази збільшився експорт капусти, що забезпечило додатково майже $1 млн. доларів експортної виручки. Найсуттєвіше зменшення виручки відбулося по картоплі та помідорах, на $0,9 млн та $1,3 млн. відповідно.

Експорт цибулі хоч і зменшився в фізичній вазі, однак забезпечив незначний приріст експортної виручки внаслідок вищих ніж рік тому цін реалізації продукції.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *