Україна – в числі світових лідерів по транспарентності державних органів і лідер за темпами проведення антикорупційних реформ: Щорічний економічний вплив від впровадження антикорупційних заходів становить близько 6% ВВП (або приблизно 6 млрд дол. США) – аналітична доповідь ІЕД.


12 липня 2018 року відбулася Дискусія “Боротьба з корупцією в Україні: як оцінити результат”, під час якої було презентовано аналітичну доповідь «Україна проти корупції: Економічний фронт. Економічна оцінка антикорупційних заходів у 2014-2018 рр.» – повідомляє прес-служба “Інституту економічних досліджень та політичних консультацій”.

За оцінкою Інституту, сукупний щорічний економічний вплив від запровадження заходів із запобігання корупції становив близько 6% ВВП (або приблизно 6 млрд дол. США). Відбулося це завдяки зниженню втрат України у податковій сфері, зменшенню неефективних видатків на закупівлі, суттєвому скороченню потреби у підтримці Нафтогазу та розвитку відкритих даних.

З 2014 року розпочаті глибокі реформи в газовому секторі дозволили ліквідувати втрати держави на суму близько 3 млрд дол. США щорічно, а НАК «Нафтогаз» уперше за останні роки вийшов на прибутковий рівень.

За оцінкою ІЕД додаткові надходження від ліквідації конвертаційних майданчиків та боротьби зі схемним податковим кредитом становили приблизно 3 млрд дол. США.

Запровадження ProZorro сприяло зниженню корупції в системі закупівель, а також економії коштів від переходу на ціни, що є близькими до ринкових. Економія від переходу на нову процедуру закупівель уже становить близько 40 млрд грн., тоді як цінову економію можна оцінити в додаткові 10 – 24 млрд грн.

У доповіді йдеться також про позитивний вплив від створення порталу відкритих даних та відкритого доступу до цілої низки державних реєстрів, формування системи спеціальних антикорупційних інституцій, впорядкування системи банківського нагляду.

Текст доповіді за посиланням: https://goo.gl/hgQS5Q
Англійська версія доповіді: https://goo.gl/B7hN83

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *