Вісім європейських держав подали скаргу до ООН через неодноразове втручання росії в роботу європейського супутникового зв’язку, вимагаючи припинити ці дії.
Про це повідомив Цензор.НЕТ з посиланням на нідерландський суспільний мовник NOS.
Документ підписали Естонія, Латвія, Литва, Польща, Україна, Фінляндія, Франція та Нідерланди. Ще 17 країн-членів ЄС і Велика Британія висловили підтримку.
Скарга є черговим кроком у конфлікті між європейськими країнами та росією через перешкоджання супутниковому сигналу, пише видання.
За даними журналістів, вже рік у кількох європейських країнах спостерігаються перебої у роботі супутників двох основних європейських супутникових провайдерів: Eutelsat та SES.
У Європі вони надають послуги радіо– і телевізійного зв’язку, а також для авіаційної навігації. Джерело збоїв зафіксували в окупованому Криму та Калінінграді. Метою росіян було зірвати трансляцію українського телебачення, а збій у Нідерландах, мовляв, виявився “побічним збитком”.
Ризики для авіації
Однак йдеться не тільки про телебачення – такі збої також впливають на навігаційні сигнали, важливі для судноплавства та авіації. З вересня 2024 року понад 30 000 рейсів над країнами Балтії постраждали від збоїв.
У попередніх листах до ООН росія заперечувала свою причетність, але вступати в дискусії з постраждалими країнами не хотіла. За даними NOS, Франція та Швеція вперше проведуть особисті переговори з російською делегацією в ООН у Женеві.
Як раніше повідомлялось, Європейська комісія вивчає можливість розширення своїх супутникових потужностей і створення нової супутникової мережі для здійснення військової розвідки. Це відбувається на тлі зростання сумнівів щодо відданості США європейській обороні.