Україна – світова столиця безпілотної авіації: Пентагон визнав свій провал у сфері розвитку дронів і просить Україну про допомогу


Україна вперше стала потенційним постачальником озброєння для амрії Сполучених Штатів Америки

Український виробник дронів внесений до списку потенційних постачальників армії США

Американські технологічні компанії визнають: жодна з них не встигає за Україною у виробництві безпілотників.

США зацікавлені у співпраці з українськими виробниками, продукція яких уже перевірена у реальних бойових умовах.

Про це пише видання WSJ, повідомляє Главком.

Провал американських дороговартісних стартапів

Виявилось, що американські безпілотні технології не виправдали очікувань на полі бою. Американські стартапи витратили мільярди доларів на розробку компактних дронів, проте їхні БпЛА виявилися надто дорогими й неефективними.

Україна змогла налагодити масове виробництво дронів навіть в умовах війни

Лише у 2024 році в країні було виготовлено 2 млн безпілотників – у 20 разів більше, ніж оцінювані потужності США (100 тис. дронів на рік).

Багато цих апаратів здійснюють удари по російських військових об’єктах на сотні кілометрів.

WSJ наголошує, що українські дрони в 10 разів дешевші за американські аналоги, стійкіші до радіоелектронної боротьби та швидко адаптуються до потреб фронту.

Через це Пентагон починає співпрацювати з українськими стартапами.

Каліфорнійська компанія CX2 уже інтегрувала своє програмне забезпечення та сенсори в українські дрони.

Американське Управління оборонних інновацій (DIU) вперше законтрактувало два українсько-американські спільні проєкти.

Навесні плануються бойові випробування – у разі успіху вони можуть отримати офіційні контракти від Міністерства оборони США.

«Україна чітко дала зрозуміти: вона хоче стати світовою столицею безпілотної авіації після війни», – заявив співзасновник AI-стартапу Vivum Дерек Вітлі.

Експерти в американській безпілотній галузі не вважають, що «дипломатичні витки» між Україною та США вплинуть на співпрацю між стартапами або зменшать інтерес Пентагону до українських інновацій.

Проте є й перешкоди для співпраці:

  • Експортні обмеження України на постачання дронів за кордон;
  • Залежність від китайських компонентів, що ускладнює закупівлю українських дронів для армії США;
  • Недовіра до Вашингтона в Україні через нещодавні політичні рішення США.

Видання Главком нагадує

Українська компанія Autonomous Engineering R&D Ukraine, яка є частиною кластера Brave1, розробила для Сил оборони України безпілотник, здатний переносити менші дрони в тил ворога.

Повідомляється, що такі БпЛА-носії несуть на собі до шести FPV-дронів, а також слугують для них ретрансляторами сигналу, збільшуючи таким чином радіус ураження безпілотників. 


Як повідомляв Мyrotvorets.news, Командувач СБС Вадим Сухаревський переконаний, що ми вже можемо передавати наш досвід у виробництві та використанні безпілотних технологій, причому це має бути не безкоштовно.

– Але до цього питання потрібен державний і господарський підхід. Ми не маємо одразу і безкоштовно віддати найкращі наші здобутки та напрацювання. Але ми можемо категоровано працювати із цим експортом, – впевнений Сухаревський.

– Наприклад так, як працює НАТО. Не знаю, чи це офіційна класифікація, але є три категорії воєнних товарів. Перша категорія – це продукти для країн, які не є союзниками. Той самий корпус, але з половиною функцій від того, що має бути.

Друга категорія – товари для союзників, де наявні вже 70% функцій. Наприклад, США так працюють з Україною. Вони дають нам системи, але відкривають лише певний відсоток софту. І це – тотально.

Третя категорія – продукція лише для внутрішнього використання. Якщо ми зможемо політично і на законодавчому рівні організувати таку систему, тоді я підіймаю обидві руки за те, що наш досвід і наші рішення потрібно експортувати. Якщо ні, тоді – ні.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *