Україна спромоглась експортуватиа рекордну кількість яблук навіть у країни, що зібрали власний рекордний врожай


В грудні 2018 року та січні 2019 року українські експортери відправляли яблука до 18 країн світу. Деякі з цих країн з’явились в переліку напрямків постачання вперше в історії Незалежності України. Вони впевнено забирають частину в традиційних зовнішніх ринків збуту українського яблука – Білорусі та Молдови, – повідомляє
«Інфо-Шувар».

  • Україна значно збільшила обсяги експорту яблук в порівнянні з тим самим періодом попереднього маркетингового року. Але найбільшим досягненням є все ж таки географія поставок яблука.
  • Традиційними ринками збуту, як і раніше, лишаються Молдова та Білорусь.
  • Однак цього сезону Туреччина стала третім найбільшим покупцем українського яблука – в структурі зимового експорту становила не менше 30%.
  • Далі йдуть ОАЕ, які платили найвищу ціну за наші фрукти.
  • Цікавим є те, що цього сезону Україна відправляє яблуко навіть в країни ЄС, які зібрали власний рекордний врожай цих фруктів. Ми спромоглись продавати комерційні партії яблука до Польщі, яка є найбільшим виробником яблук в Європі і цього сезону потерпає від власного надвиробництва!»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Крім зазначених країн, українське яблуко купували Великобританія, Лівія, Саудівська Аравія, Ірак, Сінгапур, Малайзія та Шрі-Ланка.

В цілому, від початку сезону обсяг експорту склав більше 27 тис. тонн або на 30% більше, ніж в той самий період попереднього сезону. Взагалі, такий обсяг є найбільшим, принаймні за останні 4 сезони.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.