Україна, Польща та США підписали історичний документ про постачання газу та зберігання в українських газових сховищах


Україна буде отримувати поставки скрапленого газу через Польщу.

Україна, США та Польща і США у суботу, 31 серпня, підписали меморандум про тристоронню співпрацю в сфері енергетики. Про це повідомив секретар Ради з національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк в Facebook, назвавши угоду «історичною», передає Мind.

Угода стосується співпраці в сфері реформ українського газового ринку, інфраструктури імпорту природного газу Польщі, інфраструктури зберігання газу в Україні і експорту американського СПГ, а також газових стиків у регіоні.

Документ підписали представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, міністр енергетики США Рік Перрі та секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк.

На зустрічі з міністром енергетики США Ріком Перрі українська делегація обговорила важливість зменшення залежності від поставок російського газу, як для України, так і для Польщі та гостру необхідність розпочати поставки газу з інших джерел.

Наголошується, що одним з кроків забезпечення енергетичної незалежності України буде налагодження поставок зрідженого газу через Польщу. Для цього побудовано спеціалізований інтерконнектор, який об’єднає газотранспортні системи двох країн.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.