Україна почала заробляти на транзиті газу більше ніж віддає за куплений газ у ЄС


Якщо раніше Україна витрачала на імпорт газу з РФ більше коштів, ніж отримувала від неї за транзит, то тепер вона отримує за транзит більше грошей, ніж віддає за куплений у ЄС газ. Про це на прес-конференції повідомив головний виконавчий директор групи “Нафтогаз” Юрій Вітренко, передає кореспондент УНН.

Він наголосив, що раніше Україна фактично дотувала Росію, а зараз ці гроші йдуть з Росії в Україну.

“Порівняно із 2014 роком споживання газу побутовим сектором скоротилось на 30%, це дало змогу скоротити імпорт газу більше ніж в 2 рази. А це, у свою чергу, дало можливість поміняти баланс економічних відносин між Україною та Росією щодо газових питань. Якщо у 2014 році ми заплатили за імпортований газ на 4,7 млрд доларів більше, ніж ми отримали за транзит, то в 2017 році Україна отримала за транзит на 700 млн доларів більше, ніж Україна заплатила за весь імпортований газ”, – сказав Вітренко.

Варто зазначити, що після завершення ремонту газопроводу “Північний потік”, “Газпром” зменшив добову заявку на транзит до 260 млн куб. м. Тобто трубопроводами тепер транспортується на 14% менше газу.

2 коментарі до “Україна почала заробляти на транзиті газу більше ніж віддає за куплений газ у ЄС

    • Звичайно. У 2017 році прийнято ряд законів, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики у державі. Так, влада визначила пріоритетність альтернативної енергетики у розвитку сфери енергетики України. І Україна впевнено іде наміченим шляхом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *