Український експорт до Африки перевищив експорт до РФ — дані BBC


В аналітичному матеріалі BBC йдеться про те, що африканський континент — один із найбільш перспективних для українського експорту аграрної продукції та постачання техніки і продуктів важкої й переробної промисловості. На користь цього свідчать і дані українського Держкомстату за 2017 рік, – повідомляє NaChasi .

За даними Держкомстату, які наводять у «BBC Україна», товарообіг з Африкою в 2017 році складав $4,7 млрд. З цієї суми український експорт — понад $4 млрд, а імпорт з країн Африки — понад $700 млн. Африка приносить Україні 9% валютних надходжень від експорту, а позитивне сальдо торгівлі з нею надзвичайно велике. Особливо, якщо врахувати, що загалом Україна торік імпортувала продукції на $6 млрд більше, ніж експортувала ($49 млрд проти $43 млрд).

Журналісти BBC також наголошують, що показники українського експорту на цей континент вже перевищують експорт до РФ. За підсумками 2017 року український експорт на північний схід складав $3,9 млрд проти $4+ млрд до країн Африки.

Майже 80% українського експорту в регіоні йде до країн Північної Африки. Лідером серед усього переліку торгових партнерів залишається Єгипет ($1,8 млрд). За ним йдуть Алжир ($535 млн) і Туніс ($289 млн). Єгипет є 7-м партнером України за експортом та 13-м партнером за рівнем розвитку торгівлі. Також журналісти звертають увагу на значний потенціал у споживанні українських товарів країнами Субсахарської Африки. За умови їхнього підключення, вважають автори дослідження, можна було би взагалі говорити про відмову від експорту до РФ.

У 2017 році експорт товарів з України до Африки збільшився на $182,6 млн, або на 4,7%. Відбулося це переважно завдяки деревині, мінеральним продуктам та товарам легкої промисловості.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.