У Новосанжарській громаді побудували ЦНАП за шведським проєктом з інвестиціями 227 тисяч євро


У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться адміністративні послуги.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

“18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області. Комплексну підтримку у створенні системи надання адміністративних послуг громаді надала Програма “U-LEAD з Європою”, – йдеться у повідомленні пресслужби “U-LEAD з Європою”.

  • Інвестиції Програми у створення ЦНАПу з двома територіальними підрозділами та двома віддаленими робочими місцями адміністраторів становлять понад 227 тисяч євро.
  • Додатково громада отримала комплексну інституційну допомогу від експертів Програми, а також навчання фахівців з адмінпослуг.

Проєкт Дія Центру розроблений провідним шведським архітектурним бюро Claesson Koivisto Rune й адаптований для громади українськими та шведськими експертами. У будівлі передбачені умови для доступності, зокрема, тут обладнано пандус, є сповивальний столик та дитячий куточок. Під час будівництва використовувались екологічні матеріали та рішення: енергоефективні віконні системи, утеплення стін і стелі, система поверхневого опалення «теплі підлоги», централізована система вентиляції з рекуперацією тепла, повітряний тепловий насос. Вжиті заходи енергоефективності будівлі дадуть змогу отримати сертифікат не нижче класу B та допоможуть громаді заощаджувати кошти.

У “U-LEAD з Європою” зауважують, що за підтримки Програми оснащено меблями, технікою, програмним забезпеченням, інформаційною системою «Вулик» 19 робочих місць ЦНАПу: 11 місць в основному офісі, по три робочі місця у територіальних підрозділах у с. Руденківка та с. Мала Перещепинa, віддалені робочі місця у с. Великий Кобелячок та с. Старі Санжари. У центрі працює електронна черга та передбачене місце для паспортної станції, яку громада планує придбати з місцевого бюджету.

Новосанжарський ЦНАП надаватиме 165 послуг, у терпідрозділах та на віддалених робочих місцях надаватиметься понад 120 адміністративних послуг. Три місця для отримання відвідувачами електронних послуг через портал «Дія» та для навчання комп’ютерної грамотності облаштовані для мешканців у центрі та двох терпідрозділах.

Програми “U-LEAD з Європою” сприяє створенню понад 1300 точок доступу до послуг від держави в українських громадах.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *