У Львові показали роботу першого в Україні компостувального майданчика


Львів перше місто в Україні, яке розпочало пілотний проект із роздільного збору, вивезення і компостування органічних відходів від “а” до “я”.

Як органічні відходи перетворити у компост? Будуємо компостувальний майданчик, розпочинаємо пілотний проект із роздільного збору та вивезення органіки, додаємо вмілі руки спеціалістів, професійну техніку, біопрепарати, які створять корисну мікрофлору та наповнять цю суміш мікроелементами, трішки часу і маємо корисний компост.

Так, 26 червня, весь цей процес «від а до я» показали на компостувальному майданчику у Львові.

Як зазначив представник агрофірми “Колос” Сергій Петрик, наразі компостування у Львові відбувається за технологією, яку розробила їх компанія.

– Процес компостування має три стадії — старт, пік і фініш. На кожному етапі задіюється професійна техніка, додаються відповідні біопрепарати, контролюється темпаратурний режим і відбуваються процеси, які в результаті покращують якість готового компосту, – розповів Сергій Петрик.

За словами директора ЛКП “Зелене місто” Святослава Євтушенка, передбачається, що з кожним місяцем географія розміщення спеціальних контейнерів розширюватиметься і в перспективі всі органічні відходи, які утворюються у Львові, потраплятимуть на компостування.

Цьогоріч у січні в Львові у рамках пілотного проекту розпочала свою роботу станція компостування органічних відходів. Так, львів‘яни з початку року мали можливість принести на компостування харчові та садові відходи. А в травні стартував пілотний проект із розміщення спеціальних контейнерів для збору органіки біля деяких ОСББ, закладів харчування і торгівлі міста. Цей процес триває.

Джерело

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *