У 2017 році Україна наростила експорт слив на 669%


Вирощування сливи, як для експорту на свіжий ринок, так і для переробки, може стати прибутковою нішею, втім освоювати її господарства поки не поспішають.

У 2017 році Україна наростила експорт слив аж на 669%, вторгувавши за них $6,1 млн, і зміцнивши свої позиції серед світових виробників цього виду продукції. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

Минулий 2017 рік став катастрофічним для європейських виробників сливи – через  дефіцит води, а також несприятливі погодні умови, вони не змогли виростити запланований урожай і навіть зазнали збитків.

На цьому несприятливому фоні для  України, як для виробника сливи, відкрилися гарні перспективи і вона ними скористалася. Саме ця культура стала найбільш експортованим фруктом з України – за період з липня по жовтень 2017 року було продано 8 тисяч тонн на сумму $6,1 млн. Тоді як у в попередні роки експорт свіжих слив з України складав всього 100 тонн за весь сезон, а у 2016 році країна відвантажила на зовнішній ринок  взагалі мізер – тільки 70 тонн слив.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.