Тимчук: Ворог активізується на напрямку Донецьк-Маріуполь


обстрелРосійсько-терористичні війська на Донбасі продовжують обстріли позицій українських військ і населених пунктів, активно використовуючи в т.ч. «заборонені» системи озброєнь – ствольну артилерію (122-мм і 152-мм), реактивну артилерію (РСЗВ), бронетехніку і 120-мм міномети. Про це у Facebook написав координатор Інформаційного Опору Дмитро Тимчук.

Протягом доби бойовики активно обстрілювали передові позиції сил АТО на західному напрямку, практично на всьому протязі ділянки від Мар’їнки до Авдіївки і районів північніше даного н.п. (включаючи Кірове, Шуми). Терористи використовували стрілецьку зброю, автоматичні гранатомети АГС-17, 82-мм і 120-мм міномети, мобільні зенітні установки ЗУ-23-2, станкові гранатомети СПГ-9. Найбільш активно вівся вогонь по н.п.Опитне, Авдіївка та Піски (в даних районах бойовики також використовували 122-мм артилерію).

У районі населених пунктів Березове, Степове, Ясне і Новотроїцьке бойовики протягом доби неодноразово відкривали інтенсивний вогонь по передових позицій українських військ з 120-мм мінометів. Також в цих районах сили АТО активно обстрілювалися терористами з боку Оленівки та Докучаєвська з 122-мм артилерії. Відзначається, що супротивник одночасно нарощує міць і частоту вогневого впливу на позиції сил АТО як на даних, так і на сусідніх ділянках.

Так, в районі н.п.Гранітне бойовиками було завдано потужний вогневий удар з 122-мм РСЗВ БМ-21 «Град» (було задіяно як мінімум 6 установок РСЗВ). Під Новогригорівка терористи застосували 152-мм ствольну артилерію, також кілька танків на різних ділянках даного напрямку вели прицільний вогонь з штатних 125-мм гармат із заздалегідь підготовлених і замаскованих вогневих позицій. Вогневому удару з 120-мм мінометів піддався н.п.Ольгінка і позиції українських військ в даному районі.

Зафіксовано зосередження по рубежу Мосьпіно – Старобешево- Комсомольське ударної «бригади» терористів трьох-батальйонного складу зі значною кількістю бронетехніки (38 одних тільки танків), артилерії (всього 24 знаряддя ствольної артилерії, до 12 установок РСЗВ). Перекидання озброєнь до складу даної «бригади» триває. Одночасно на ділянці на південь від Донецька (в смузі н.п.Сігнальное-Тельманове) діє 3 посилених «мотострілкових батальйону» бойовиків (особлива активність – на рубежі Оленівка-Докучаєвськ і в районі н.п.Гранітное), зі свого артилерією і бронетехнікою.

На даний момент важко сказати, чи носить подібна концентрація формувань російсько-терористичних військ демонстраційний характер з метою введення в оману сили АТО, або ж противник дійсно готується до наступу на південь від Донецька, на Волноваському напрямку. У кожному разі, аналітики групи ІС вказують на необхідність сил АТО бути готовими до активізації противника на напрямках: траса Тельманове-Волноваха, траса Донецьк – Маріуполь, ділянка від Новомихайлівка до н.п.Чермалик, Миколаївка та Гранітне – в цілому в смузі на південь від Донецька .

У районі Світлодарськ плацдарму (ділянка Луганське-Миронівське) протягом доби бойовики вели активні обстріли зі стрілецької зброї, 82-мм мінометів і АГС-17. Тривають провокації терористів з використанням піхотних озброєнь в районі н.п.Попасная, Катеринівка-Золоте, Новотошковка, Кримське, Щастя та Станиця Луганська. У більшості випадків бойовики використовують колишню тактику: під прикриттям вогню мінометів (або заздалегідь, потай) в «зеленку» на «нейтральній смузі», на дальність ведення ефективного вогню, висувається 1-2, рідше 2-3 групи бойовиків (зазвичай до 30, рідше до 50 чол.), де вони обладнали вогневі позиції. Після чого слідує відкриття вогню (включаючи снайперський) по передовим позиціям і опорним пунктам сил АТО. Одночасно відзначаються випадки спроб інфільтрації ДРГ противника в тил українських військ під прикриттям даних піхотних груп бойовиків. Як правило, після відкриття силами АТО відповідного вогню противник відходить на вихідний рубіж.

У прикордонних н.п. на окупованих територіях (Суходільськ, Краснодон, Свердловськ) фіксується проходження колон транспорту та бойової техніки в обидві сторони. За останню добу через Свердловськ пройшло 12 одиниць броньованої техніки та артилерії в РФ, на Донбас з РФ перекинуто 3 од. САУ 2С9 «Нона-С», 4 од. 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика», 6 од. БМД-2.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *