Тимчук: В “ЛНР” псують техніку, в “ДНР” воюють з громадським опором


боевикПісля завершення вчорашнього (07.07.2015) засідання Тристоронньої контактної групи ОБСЄ – Україна – Росія щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю представників “ДНР/ЛНР”, під час якого спостерігалося деяке зниження активності російсько-терористичних військ на Донбасі, бойовики відновили активні дії. З метою нанесення вогневих ударів по передових підрозділам сил АТО і населеним пунктам терористи використовували 82-мм і 120-мм міномети, 122-мм і 152-мм артилерію і бронетехніку. Про це у Facebook написав координатор Інформаційного Опору Дмитро Тимчук.


У районі н.п.Богдановка бойовики силами посиленого взводу за підтримки 82-мм мінометів і великокаліберних кулеметів зробили спробу атаки підрозділів сил АТО (в результаті вогню передових підрозділів українських військ противник відійшов на вихідний рубіж). У районі н.п.Луганське зафіксовано бойове зіткнення підрозділів сил АТО з ДРГ терористів, яка намагалася проникнути в тактичний тил українських військ (спроба зірвана вогнем сил АТО із стрілецьких озброєнь).

У районі н.п.Гранітне кілька мобільних груп бойовиків вели вогонь з 82-мм мінометів, кілька разів були застосовані автоматичні гранатомети АГС-17. У цьому ж районі противник застосував 152-мм артилерію (позиції арт.батареі – північніше Тельманове, район Мічуріне).

У районі між н.п.Павлополь і Чермалик завдавала ударів 3-х гарматна мінометна батарея бойовиків (120-мм міномети). Після обстрілу вогневий підрозділ оперативно змінив позицію. Пізніше в даному районі терористи застосували танковий підрозділ (3 танки, маневрували в першій лінії, один з них зробив 5-6 прицільних пострілів по українських позиціях ОФ-снарядами, інші 2 танка здійснювали прикриття, один з них відкривав вогонь з великокаліберного кулемета).

На Донецькому напрямку, на захід і північний захід даного н.п. бойовики вели перманентні обстріли з стрілецького озброєння, епізодично використовуючи АГС-17 і 82-мм міномети в смузі від Мар’їнки до Авдіївки і району північніше даного н.п. (Красногорівка, Дослідне, Піски). Північніше Авдіївки в районі н.п.Новгородське противник також використовував 120-мм міномети і важке піхотне озброєння, обстрілявши один з опорних пунктів українських військ.

На Світлодарськ плацдармі (район н.п.Луганське, Миронівське, Лозове) відразу кілька груп «піхоти» терористів (чисельність кожної – 15-20 чол.) здійснювали спроби зблизитися з позиціями сил АТО з метою відкриття вогню із стрілецьких озброєнь. У всіх випадках у відповідь вогнем підрозділи сил АТО змусили противника повернутися на вихідні рубежі.

У районі н.п.Золоте, Катеринівка та Орєхово також зафіксовані спроби невеликих піхотних груп супротивника вийти на «нейтральну смугу» в «зеленці» з метою відкриття стрілецької вогню з ближніх дистанцій і виявлення вогневих точок сил АТО в напрямку Гірське – Лисичанськ. На думку аналітиків групи ІС, враховуючи той факт, що в районі Первомайськ – Кіровськ – Ірміно зосереджена досить велика тактична група бойовиків, яка має у своєму складі ББМ і танки, даний напрямок (Гірське-Попасна) потребує особливої ​​уваги керівництва АТО.

У районі н.п.Кримське, після нетривалого обстрілу з АГС-17 і ЗУ-23-2, групи бойовиків (бл. 50 чол., Розбитих на 3 групи) спробували з боку Бахмутської траси висунутися до позицій сил АТО між Сокільники і  н.п.Кримське, використовуючи складки місцевості. Після відкриття вогню підрозділами українських військ противник відійшов на вихідний рубіж.

У районі н.п.Щастя зафіксовані обстріли бойовиками об’єктів Луганської ТЕС з 120-мм мінометів. Мінометні позиції бойовиків розташовані в районі Веселої Гори.

У районі н.п.Станиця Луганська бойовики здійснюють обстріл позицій сил АТО з 82-мм мінометів. Під прикриттям мінометного вогню зафіксовано випадки висунення до позицій сил АТО груп бойовиків, які відкривали вогонь з стрілецьких озброєнь.

За добу зафіксовано 6 прольотів БПЛА на різних ділянках АТО (один був збитий силами АТО над акваторією Азовського моря).

У Донецьку фіксується перекидання бронетехніки в північну частину міста (по 3-4 одиниці за раз). Протягом доби зафіксована перекидання танкової групи, і до 5 од. ББМ (БМП-1,2) через Київський район у бік Донецького аеропорту.

Фіксується перегрупування бандформувань «Горлівського гарнізону». Північніше «Стиролу» помічено скупчення транспортних засобів і бойової техніки (до 15 вантажівок, частина з них з бойовиками, при 3-х БТР-80, 2 БРДМ, 1 БАТ і 2 танка).

У «Лутугинських таборах» терористів йде формування нової тактичної групи (до посиленого батальйону, 450-500 чол.). Бойова техніка надходить через Луганськ і через Красний Луч. Фактично закінчено формування артгрупи у складі даної п.р. (п’ять 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика» і три установки РСЗВ БМ-21 «Град»).

У Іловайськ прибуло 6 вагонів з боєприпасами і спорядженням для терористів з РФ. Перевезення здійснювало ВАТ «Російські залізниці» (РЖД).

На Луганськ через Металіст бойовики періодично відтягують бойову техніку на ремонт та обслуговування. Відзначається різке зростання випадків виходу техніки з ладу, в командуванні «ЛНР» в цьому вбачають «свідоме шкідництво під впливом української пропаганди» з боку рядових терористів. Зафіксовано кілька арештів бойовиків з цієї причини.

У Донецьку місцеве «МГБ» розвернуло активну протидію «актів громадянської непокори» у вигляді публічних проявів проукраїнської позиції окремими громадянами (графіті, публічне слухання української музики в транспорті і на вулиці, виготовлення та розповсюдження саморобних листівок проукраїнського змісту та ін.). У «МГБ ДНР» закликають місцевих жителів негайно повідомляти про такі факти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *