Тимчук: Терористи намагаються розв’язати «снайперську війну»


боевикФіксується подальше загострення ситуації в зоні АТО, зі стійкою тенденцією до подальшого погіршення і ескалації збройного протистояння. Інтенсивність і щільність обстрілів з боку російсько-терористичних військ наростають. Бойовики продовжують активно використовувати важке озброєння (120-мм міномети, 122-мм і 152-мм артилерію і бронетехніку) для обстрілів як позицій і опорних пунктів українських військ, так і населених пунктів, які знаходяться під їх контролем. Про це у Facebook написав координатор Інформаційного Опору Дмитро Тимчук.

Відразу на декількох ділянках лінії розмежування сторін противник намагається вести розвідку бойових порядків українських військ, намагаючись проникнути силами ДРГ в їх тактичний тил, в окремих випадках вступаючи в бойові зіткнення з бойовою охороною сил АТО силами дрібних піхотних груп (до посиленого взводу). На кількох ділянках лінії розмежування сторін терористи намагаються розв’язати «снайперську війну», – відзначаються наполегливі дії відразу декількох снайперських груп бойовиків, з метою захоплення і утримання на певних ділянках вогневої ініціативи.

Протягом доби терористи неодноразово відкривали вогонь з 152-мм і 122-мм артилерії, а також 82-мм і 120-мм мінометів по позиціях і опорним пунктам українських військ по рубежу Піски – Дослідне – Водяне – Авдіївка. Кілька вогневих ударів було нанесено безпосередньо по н.п.Авдіївка і Водяне. У н.п. Піски приватний сектор фактично перетворений на руїни, обстріли тривають. Прагнучи завдати передовим підрозділам сил АТО вогневе ураження, противник фактично в перманентому режимі веде обстріли з різних засобів ураження на цій ділянці, чергуючи їх застосування або застосовуючи їх одночасно.

Північніше Авдіївки (між Новгородським і Новоселівка) протягом доби невеликі (до взводу) піхотні групи бойовиків неодноразово робили спроби зблизитися з передовими позиціями сил АТО. Після відкриття вогню передовими підрозділами українських військ противник повернувся на вихідний рубіж.

В районі північніше н.п.Пєскі бронегруппа російсько-терористичних військ (2 танки і 3 БТР-80) під прикриттям вогню 120-мм мінометів вийшла на замасковані вогневі позиції з метою нанесення вогневого удару з 125-мм танкових гармат по передових позицій сил АТО . Обидва танка бойовиків, вийшовши на дальність ефективного вогню, відкрили вогонь осколково-фугасними і бронебійними підкаліберними снарядами. Висування танків противника також забезпечувалося інтенсивним вогнем зі штатного озброєння (великокаліберні кулемети) супроводжували їх БТР-ів з метою не дати можливість бійцям українських підрозділів прицільно застосувати по танках ПТ-засоби (ПТРК, СПГ-9 «Спис»). Після обстрілу бронегруппа супротивника відійшла на вихідний рубіж. Пізніше аналогічні дії ця ж бронегруппа бойовиків справила на ділянці поблизу н.п.Опитне.

Противник протягом доби неодноразово відкривав вогонь з 122-мм ствольної артилерії, 120-мм і 82-мм мінометів по позиціях сил АТО поблизу Троїцького, Новоселівка, Новгородського.

У районі н.п.Марьінка, Широкино, Щастя, Кримське діють відразу кілька професійно підготовлених снайперських груп терористів. На кожному з цих ділянок противник, вибираючи позиції для стрільби, вміло використовує особливості місцевості.

У районі н.п.Старогнатовка бойовики кілька разів відкривали вогонь з «зеленки» на «нейтральній смузі», використовуючи в основному стрілецьку зброю, а також, при необхідності переміщення своїх вогневих груп, автоматичні гранатомети АГС-17 і 82-мм міномети.

У районі н.п. Луганське і Миронівське терористи вели вогонь з 120-мм мінометів і 82-мм мінометів відразу по декількох позиціях сил АТО, також зафіксовано застосування бойовиками 125-мм штатного знаряддя танка (з великої дистанції). Даними обстрілами противник намагається перешкодити веденню спостереження за ним з боку сил АТО, прикриваючи проведення ротації в першій лінії російсько-терористичних військ на цій ділянці.

У районі н.п.Кримське, Сокільники, Щастя та Станиця Луганська бойовики вели в основному «турбуючий вогонь», одночасно намагаючись викликати у відповідь вогонь української сторони з метою виявлення вогневих засобів сил АТО на передньому краї. Зазначалося неодноразове висунення в «зеленку», в сторону позицій українських військ, спостерігачів супротивника. У ході обстрілів противник в основному застосовував стрілецьку зброю і АГС-17, зафіксовано застосування 82-мм мінометів, в районі н.п.Щастя бойовики відкривали вогонь з 30-мм автоматичної гармати БМП-2.

Зафіксовано прибуття до Луганська підрозділу чисельністю 200-220 чол. зі складу однієї з бригад спеціального призначення ГРУ ГШ ЗС РФ. Підрозділ розбитий на групи і дислокується відразу в декількох районах Луганська.

Зафіксовано перекидання на північ від н.п.Ровенькі бронетехніки і артилерії терористів. Перекинуто до 10 ББМ (БМД-2, БТР-80А / 82А, один авіадесантна БТР-Д), три 120-мм САУ 2С9 «Нона-С».

У районі Мосьпіно триває концентрація бронетехніки в складі розгорнутої в даному районі «бригади» терористів, Одночасно частина бронетехніки (6 танків і 4 БМП-2) перекинута північніше, в сторону південної ділянки Донецької кільцевої автодороги.

У Петровський район Донецька на автотранспорті (криті вантажівки, мікроавтобуси та автобуси) прибуло «поповнення» бойовиків – всього більше 500 чол. Судячи з поведінки, бойовики «необстріляні».

З Горлівки в сторону Вуглегірська перекинута батарея гаубиць Д-30 бойовиків, а також мінометного підрозділу (2Б9 «Волошка», всього 6 од.). У складі колони також зафіксовані 2-е МТ-ЛБ і 2 БТР-70.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *