Турецька Baykar замовила в «Івченко-Прогрес» авіадвигуни АІ-322Ф та АІ-25ТЛТ


Турецька оборонна компанія Baykar замовила в українського державного підприємства «Івченко-Прогрес» реактивні двигуни АІ-322Ф та АІ-25ТЛТ.

Угоду було укладено 11 листопада, в Стамбулі, в рамках міжнародної виставки озброєння Saha Expo 2021.

Про це інформує Мілітарний.

Відровідне повідомлення було опубліковано на офіційній сторінці Baykar у Twitter:

Ми підписали контракти на поставку ТРД АІ-322Ф та інтеграцію ТРД АІ-25ТЛТ з провідною компанією України «Івченко-Прогрес» для нашого проекту MİUS (Бойова безпілотна авіаційна система)”, – йдеться у повідомленні.

Турецька бойова безпілотна система MİUS Зображення: Baykar

Українські реактивні двигуни будуть інтегровані на перспективний бойовий турецький безпілотник, програма створення якого називається – “Бойова безпілотна авіаційна система” – турецькою MİUS.

БПЛА MİUS, який має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації. Передбачається, що він буде оснащений двигуном АІ-25ТЛТ.

Авіаційна платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Що стосується, двигунів АІ-322Ф, то про вірогідність оснащення українським реактивним двигуном турецького національного навчально-тренувального літака HÜRJET, виготовлення прототипу якого почалося у квітні 2021 року, повідомлялося, ще у 2017 році.

Цього року мають представити зібраний прототип зі встановленими двигунами. Перший політ прототипу HÜRJET запланований на другу половину 2022 року.

Макет літака HÜRJET Фото: dailysabah.com

Рішення про створення під егідою TAI програми турецького національно-тренувального та навчально-бойового літака під умовним позначенням Hurjet (від назви розробленого TAI турбогвинтового навчально-тренувального літака Hurkus + Jet) було прийнято турецьким урядом у листопаді 2017 року.

У 2018 році оборонна компанія TAI представила макет навчально-тренувального літака на авіашоу у Фарнборо.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *