ТРИ ВИДИ ЗБРОЇ ДЛЯ УКРАЇНИ, ЩОБ ЗМІНИТИ ХІД ВІЙНИ – THE TELEGRAPH 


Джерело: 5 канал з посиланням на видання The Telegraph.

Незабаром США зможуть виробляти близько 70 000 снарядів на місяць, що в шість разів більше, ніж у 2022 році.

Три види зброї, які здатні переламати хід війни в Україні. Про це далі.

Видання зазначає, що насамперед українським захисникам потрібні артилерійські снаряди. Протягом перших 18 місяців повномасштабної війни росії проти України Сполучені Штати були основним постачальником артилерійських боєприпасів для українських підрозділів.

“Загалом американці пожертвували близько двох мільйонів снарядів. Половина надійшла просто з американських запасів. Другу половину Америка спокійно купила у Південної Кореї. Ці снаряди разом із додатковими боєприпасами з інших джерел давали змогу українській зброї вистрілювати близько 10 000 пострілів на день протягом більшої частини перших 1,5 року війни. Цього було достатньо, щоб зрівнятися з російськими батареями, коли росіяни спалили більшу частину своїх запасів боєприпасів у перші декілька тижнів війни”, – йдеться у матеріалі.

Проте блокада схвалення нового фінансування з боку Республіканської партії та подальше скорочення кількості боєприпасів, які США постачали Україні до кінця минулого року, зменшили щоденний запас снарядів для українців на дві третини. Автор матеріалу наголошує, що зараз у США будують завод з виготовлення снарядів – його зводять у Техасі на доповнення до вже існуючого підприємства в іншому штаті. Тож незабаром США зможуть виробляти близько 70 000 снарядів на місяць, що в шість разів більше, ніж у 2022 році.

“Немає жодних причин, чому більшість снарядів не може потрапити в Україну, якщо є фінансування для оплати кожного снаряда вартістю $5000. У поєднанні зі снарядами з Європейського Союзу, а також окремою ініціативою Чехії, термінові поставки снарядів зі Сполучених Штатів можуть дати Україні тривалу артилерійську перевагу вперше у повномасштабній війні”, – зазначається в статті.

Другою найбільшою потребою України є батареї протиповітряної оборони Patriot і ракети до них. Їх військові використовували, зокрема, під час збиття 13 російських літаків протягом двох тижнів.

“В ідеалі Україна розмістила б батареї Patriot вартістю $1 мільярд у кожному з пів дюжини найбільших міст, а також призначила б по одному на східний і південний фронти. І ці батареї мають бути вільними для стрільби з максимальною швидкістю, тобто їм знадобиться постійний запас ракет, кожна з яких коштує близько $3 мільйонів. Подвоєння або потроєння кількості Patriot може допомогти українцям повернути контроль над лінією фронту в повітрі, а також змінити тривожну тенденцію до масштабніших і кривавіших ракетних ударів росії по українських містах”, – пише The Telegraph.

Ще одним видом зброї, якої потребує Україна, є бронетехніка. Видання наголосило, що 47-ма механізована бригада є основним оператором бронетехніки американського виробництва, зокрема танків М-1 Abrams і бойових машин М-2 Bradley. Тож постачаючи нову техніку, США могли б “врятувати одну з найкращих українських бригад”.

Bradley та Abrams є одними з найкращих броньованих машин у світі. У контратаках проти російських штурмових груп на захід від Авдіївки за допомогою М-1 і М-2 вдалося сповільнити зимовий наступ росії. Як результат – мінімізувати територіальні втрати України, коли постачання артилерійських боєприпасів скоротилися.

“Але американці відправили лише 31 M-1 і близько 200 M-2 до того, як республіканці припинили допомогу. Чотири М-1 і більш як 30 М-2 були знищені, інші пошкоджені. У 47-ї бригади закінчується техніка. Армія США має на зберіганні тисячі старіших М-1 і М-2. Їм знадобиться капітальний ремонт перед відправленням в Україну, але мільярда доларів вистачить, щоб оплатити роботу, а також пришвидшену доставку”, – зазначив автор матеріалу.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *